Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fába lehet csavarmenetet...

Fába lehet csavarmenetet "fúrni" csavarhúzóval illetve csavarral?

Figyelt kérdés

Úgy képzelem el, hogy mintha csavaroznám be a csavart, csak még nincs neki menet. Így össze lehet fogni falapokat? Gondolom erősen függ a fa keménységétől. Milyen falapokat ajánlotok? Egy darts tábla állványt szeretnék összerittyenteni, sajnos fúró nélkül ezért vagyok erre kíváncsi.


Illetve lapnak parafát gondoltam, az beválhat?


Sajnos nem vagyok gyakorlott barkácsoló, lévén panelban lakunk.



2018. jan. 5. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fában nem szoktak előfúrni. Szögelheted is, vagy facsavart sima kézi csavarhúzóval becsavarozhatsz a fába, előfúrás nélkül. Nagyobb baj, hogy valamilyen fűrész is kelleni fog a méretre vágáshoz. Parafa az jó lesz, de vehetsz egy keményebb hungarocell lapot és azt beborítod vékonyan valamivel. Legkönnyebben fenyőfával, nyárfával tudsz dolgozni.
2018. jan. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Fantom83 ***** válasza:

Ha fába menetet akarsz fúrni,ahhoz is kell fúró,és menetfúró is.Viszont létezik direkt ilyen megoldásokra "menetes betét","menetes hüvely fához"különböző méretekben,én is vettem múltkor itthonra.

Vagy egyszerűen "önmetsző",önfúró","önmenetvágó" csavarral összehúzod a bútorlapokat,vagy amid van.

Nem kell előfúrni,menetelgetni,behajtod és el van intézve,ráadásul acélhoz is jó,nem csak fához!

2018. jan. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ,milyen kemény fába szeretnék csavart hajtani,és milyen hosszan .Mert lehet,hogy a 3 sem fog elmenni,inkább eltörik .Én nagyon megnézném ,ha valaki pl.5-6 os facsavar behajt,még géppel is kiszáradt akác fába .

Lapokat ugy kell összecsavarozni,Hogy amihez rögzitünk,az a csavar vastagságának megfelelő fúróval átfúrjuk .

A másikba meg a csavar vastagságánál 1-1-5 mm m éterrel

kisebb fúróval bele fúrunk .A csavar ekkor könnyedén vágja meg magának a menetet .

A parafában nem nagyon szokott acsavar tartósan megállni

.Szerszámok nélkül nem lehet barkácsolni,még panel lakónak sem .

2018. jan. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én mindig előfúrok. Van, hogy féllel kisebbel, mint a csavar magátmérője, de a kényelem nagyobb úr, és azonossal szoktam többnyire. Nem biztos, hogy többet bír az, ami rengeteg feszültséget visz be, ütvecsavarozó (óvatos) használata nélkül a csavart is nagyon megmelegíti, mint a magátmérővel előfúrt, kellő hosszúságú és vastagságú csavar.


Ha erősen akarsz összefogni fa dolgokat, akkor a konfirmátorcsavart ajánlom. Létezik hozzá spéci előfúró, de semmit nem tud, amit a szigetelőszalaggal mélységjelölt sima csigafúró ne tudna. Ez a csavar már az a kategória, aminek nem fúrsz fél-egy centivel rövidebbet, hogy nagyot fogjon. Inkább hosszabbat, mert olyan magas, ritka, éles és erős a menete, hogy maga a fa lesz a leggyengébb láncszem. Gyerekágyakhoz kb automatikusan ilyet adnak, ha ez mond valamit. :)

2018. jan. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

És azt külön köszönöm, hogy nem lettem elküldve, illetve lehurrogva a hozzá nem értésem miatt :)

2018. jan. 5. 19:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit! Ne örülj annyira, ez kb az a helyzet, mint amikor jól képzettekből álló bizottságok egy jó megbeszélésen fél óra alatt döntenek milliós összegek seregéről, hogy hova kerüljön, hova ne, ne annyi, csoportosuljon át, gyorsan új vezetőt választanak, majd a kétórás ülés maradék másfél órájában éles vitát folytatnak az épületen belüli szendvicsautomaták árszabáslimit-politikájáról. Ez testközeli probléma számukra. Ahogy számunkra a fúrás-csavarozás. Látjuk részleteiben, szívtunk vele sokat, nem kívánjuk egymásnak ezt, inkább segítünk feltalálni a csőben a lyukat, mégiscsak egyszerűbb úgy.
2018. jan. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!