Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van valahol egy táblázat, ami...

Van valahol egy táblázat, ami alapján ki lehet számolni, hogy adott hosszúságú és adott vastagságú csavar mekkora súlyt bír el a plafonon?

Figyelt kérdés
Ha N darab csavar tart valamit, akkor gondolom N-szer annyit, ugye?

2018. jan. 5. 15:40
1 2
 1/15 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Dübelt keress. Ez egy fém tipli és vannak nagy teherbírásúak is. A gyártó oldalán fent kellene legyen már ha jó cég.


[link]

2018. jan. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A csavar egy dolog. Fontosabb a födèm anyaga, abba milyen tiplit/dübelt lehet rakni ès annak mekkora a kihúzási szilárdsága. Ezet az adatot a gyártó cèg megadja.
2018. jan. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ez mostmár mindegy, akkor is kellene nekem egy körülbelüli táblázat


Én bementem a barkécsboltba és elmondtam, hogy plafonra kell 8 db furattal felfognom valamit. Elvileg szakértők és adtak 6x70-es facsavart és hozzá olyan tiplit, amit 10-es betonsfúró szárral fúrtam ki. A tiplik méár be vannak ütve nem tudom őket kivenni.


Kérdés, hogy ezek a csavarok,a miknek kb 5cm-es része megy a tiplibe, és van 8 darab, illetve 7, mert az egyik lyuk eltalált valamit és nem ment tovább, mennyit bírnak kb. el? 50? 100? 150kg?

2018. jan. 5. 16:38
 4/15 A kérdező kommentje:
egyébként a tipli, amit adtak, az szerintem dübel
2018. jan. 5. 16:40
 5/15 anonim ***** válasza:
Tipli az eredeti német dübel magyar ferdítése.
2018. jan. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ilyen 50kg meg még több szerintem ellendarab nélkül ostoba megoldásokat fog szülni.
2018. jan. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
hannem fémdübel akkor 10-20 kg teherbírásnál ne számolj többel
2018. jan. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

8 kuvaerős, vastag csavar szerintetek 10-20 kgm-ot tart meg? Ez komoly? Én megesküdnék rá, hogy egyetlen csavar tart meg annyit. A surlódás önmagában megtartaná szerintem, de még csavar is.


De ha igazatok van, akkor a hogyan tudom kicserélni? A máanyagot kivenni és fémet tenni a helyére? Bele kell fúrni és eltrancsírozni? vagy van jobb megoldás is?

2018. jan. 5. 20:53
 9/15 anonim ***** válasza:
Én attól tartok, hogy erre pontos "táblázati" értéket nem lehet megadni, mert még ha műszakilag össze is van passzítva a dübel (tipli) és a csavar, a fúrat minősége, a mennyezet anyagi minősége szintén számít, netán még be is van gipszelve a dűbel stb. Ezután meg ezen professzionális megoldásokon kívül vannak barkács megoldások a ládából kikotort talált dűbel és nagyjából hozzá illő csavar stb. Nálunk a 100 éves ház egyes belső falai ill. a födém egy része valami salak-szerű anyagból vannak, ahonnan pl. egy fa függönykarnis már leesett. Biztos, ami biztos, én mennyezetre csak ámpolna növénynek szemescsavart teszek fel.
2018. jan. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hiába erös a csavar nem az a gyenge pont. Teljesen mindegy mekkora csavart raksz ha kiszakad a tipli. A tiplihez keres táblázatot ami meg adja a teher birásását. Attól hogy már bent vannak még kereshetsz táblazatot hozzá vagy legalábbis minimum hasonlóhoz.
2018. jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!