Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen egyszerű megoldást...

Milyen egyszerű megoldást javasolnátok 6V-os, játékautóban lévő motor lágyindítására?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fiam elektromos kisautóját (kistraktor) szeretném kicsit átalakítani.

Maga a szerkezet annyi, hogy ráül a gyerek az autóra, kormányról pedig egyetlen nyomógomb segítségével tudja indítani az autót. Amíg nyomja megy, ha elengedi megáll.

Belenéztem, hogy vajon milyen a vezérlés, akkut egyébként is kellett bele újat tenni (6V/4.5A, zselés).

Megdöbbentem, hogy gyakorlatilag nincs vezérlés. Az akkuval sorban van egy biztosíték, azzal sorban a nyomógomb, ami pedig a motort kapcsolja. És ennyi.

A töltéshez van benne még két dióda és egy relé.

Olcsó volt, vásárban vett.


Mivel tényleg minden vezérléstől mentes, amikor megnyomja a gombot a gyerek, ránt egy nagyot rajta a szerkezet, majd viszonylag gyorsan beáll a menetsebesség.

A motor felirata szerint RS380-6V 14000rpm. A fordulatot többszörös fogaskerék áttétel csökkenti.

Az induláskori rántás megszüntetésére szeretnék valamilyen lágyindítást beleapplikálni a járműbe.

Milyen egyszerű megoldást javasolnátok?



2018. jan. 16. 10:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sztem hagyd így vagy csak akkor alakítsál bele valamit, ha tudsz egy gyerektől független elektronikus indítást belerakni, Ami nem éppen egyszerű.

Azért nem kellene a gyereknek szabályozgatni, mert ha sokáig játszik vele alacsony fordulaton, mikor kicsi a nyomaték, nincs fordulat a motor hűtésére, tönkrevágja a motort.

2018. jan. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Fix lágyindítóra gondoltam, azaz a nyomógomb lenyomása után 1-2 másodperc teljen el a teljes teljesítmény eléréséig.


Találtam pl olyan kapcsolást, mely FET-et használ kapcsolónak, soros RC kört időzítőnek, korlátolónak pedig kis értékű teljesítmény rezisztort:

[link]


Ilyen ötleteket gyűjtök/várok, ha van értelmük.

2018. jan. 16. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!