Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Otthoni használatra elektromos...

Otthoni használatra elektromos fűrész?

Figyelt kérdés

Gondoltam a bérlésre, de túl sokszor kell használni akár kisebb munkákra is ahhoz, hogy megérje bérelni.


Elektromos fűrészre gondoltam, otthoni munkákra használnám.

Mit ajánlotok, amelyik megéri?

Milyen járulékos költségei vannak?

Garancia, hogy és mire működik?


Árban igazából 20-30e magasságra gondoltam maximum.



2018. jan. 25. 18:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem vennék elektromosat . Gyenge pörgeti az órát .20-30 között már 3-4lóerős full fém gépet lehet venni , igaz gyatra a lánc 2 élezés után cserés és az olajat nem tartja bent gyárilag az állás alatt .
2018. jan. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Kertészeti vagy ács/asztalos munkákhoz más kell. Előbb itt kell döntést hozni.
2018. jan. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ács munka: ház felújítása terén (kerítés, deszkák, javítások, stb.) (ez több)


Kertben is használnám, gallyazás és pár vékonyabb fa kivágására.

2018. jan. 25. 19:28
 4/13 bamboochatheone ***** válasza:
Ácsmunkához jobbat elképzelni sem lehet.
2018. jan. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ebből azért nem a gagyit kell megvenni,mert olcsó.Ugyan az vonatkozik rájuk ,mint a motorosokra .Ha nincs erő a motorban ,nem tud kipörögni semmit sem ér .2000 w alattit nem szabad megvenni .Éles legyen a lánc,akkor könnyedén viszi,szinte a saját súlyától .Ha netán gyengébb a lap lánc minősége az lehet márkásra is cserélni .
2018. jan. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom eldönteni, hogy irónia vagy nem.

Szóval ilyen kis házkörüli munkákra mégis jó az elektromos?

2018. jan. 25. 19:57
 7/13 bamboochatheone ***** válasza:
Bőven jó. Semmi gondod nincs vele, nem kell gondolni a téli felkészítésre, nem kell benzinezni, rángatni, nem hangos. Ilyen munkákra tökéletes. Egy normális márkájú gép tökéletes választás ilyen apróbb munkákra.
2018. jan. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Amiket írtál ,ahoz tökéletes egy elektromos 1800W környéki gép.Könnyebb és kisebb,jóval olcsóbb mint egy használható és megbízható benzines.Egy óra tisztán munkával töltött időben is kisebb a felhasznált villamos áram ára is és a fent tartása is.Van két Husim fa vágásra, az egyik gallyazásra és van egy no name elektromos az ilyen munkákra ,amire neked is kell.

Tapasztalat,hogy ezekre az elektromos kis gép sokkal jobb.30 körül már nagyon jókat kinézhetsz az áru keresőn.

A garancia egy év szokott lenni rendeltetés szerű használat mellett.

2018. jan. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem évtizedek óra vannak különböző elektromos fűrészeim (barkácsáruházi termékek), mert ugyebár nem mindegyik alkalmas mindenre, de hozzáteszem, hogy a kézifűrészeket is rendszeresen használom. Ácsmunkához/asztalosmunkához és nagyobb ágak lefűrészelésére a legjobban szeretem a BD380 aligátorfűrészt (két fűrészlap egyszerre, de ellentétes irányban mozog előre-hátra). Nem tudom, hogy a hozzá hasonló mai gyártmányok (kardfűrész/orrfűrész néven futnak) mennyire jók. Darabolásra/gérvágásra van állványos körfűrészem. Van egy kis kézi dekopir fűrészem, amihez vagy 20 éve vettem egy műanyag "asztalt", amivel asztali dekopir fűrésszé alakítható, ezzel görbe vonalú vágást lehet készíteni és rétegelt lemeznél, farostlemeznél, OSB lapnál kiváló. Próbálkoztam a legkisebb méretű szalagfűrésszel is, de vissza kellett vinnem, mert a legvékonyabb falemezt sem bírta egyenesen elvágni, munka közben ívesen elhajlott a fűrészlap és kanyar sikeredett, szerencsére a szervíz sem találta munkavégzésre alkalmasnak, így visszavették selejtes áruként. És hát használok egy 115 mm-es flexet favágó fűrészlappal (elég balesetveszélyes benyomást kelt bennem, hiába fogom 2 kézzel).
2018. jan. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Makita UC4041A

Erre gondoltam első körben. Ez még beleférne.


Mit szóltok hozzá? Vagy valami más fix típus? :)

2018. jan. 25. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!