Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi történik, ha a láncfűrész...

The_answer89 kérdése:

Mi történik, ha a láncfűrész üzemanyagához az előírtnál több olajat teszünk?

Figyelt kérdés

Adott egy stihl ms211 láncfűrész, nem sokat használt. Stihl motorolajjal, de úgy adódott, hogy egy másik olajat kellett bele tennem. McCulloch Universal LS. A stihl oldalán a keverési arányoknál ez ált:Más márkák esetén TC osztályú kétütemű motorolaj:

1 : 25 => 1 rész olaj + 25 rész benzin

a stihlnél 1:50 az arány, tehát 2x annyit tettem bele ebből az olajból.

Egy pár tank erejéig használtam és elkezdett menet közben pár perc után leállni. Most hosszú ideig nem üzemelt a gép, végül nagy nehezen elindítottam. Már a stihl motorolajjal tehát az eredeti keverékével amivel régen ment. Elképzelhető , hogy a korábban túl sok beleöntött olaj miatt állt meg a gép? Illetve, még hozzátartozik ,hogy mikor a fűrész tartályából kiöntöttem a benzint, a kis edény aljára apró fűrészpor ült le, nem mernék megesküdni, hogy a tartályból jött. elképzelhető hogy a láncfűrész oldaláról mosta le amikor kitöltöttem az edénybe. Most nem igen fogok tudni mit vágni vele, így nem tudom ,hogy végleg magához tért e, de vajon ezek közrejátszhattak abban hogy meg-megállt a gép?



2018. márc. 9. 12:25
 1/8 A kérdező kommentje:
kiegészítésként, a legelső kérdés hogy túl sok e az olaj, arra vonatkozik, hogy kicsit olvasgattam az olajokról, és már abban se vagyok biztos, hogy 2x olyan dúsnak kellett volna lennie a keveréknek. Tehát Lehet jobb lett volna 1:50 arnyában a McCulloch olajjal is.
2018. márc. 9. 12:32
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahogy irtad meg fog állni .Nem képes elrobbantani a túl olajos üzem anyagot .Ha nem is áll le ,az előirt fordulatot nem éri el,ez által gyenge lesz .
2018. márc. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igazából baja nem lesz. 1:40 es arány jó minden kétütemű gépbe. Én mindenbe így keverem. Annyi külömbséggel hogy egy nagyobb Husqvarna fűrészem van abba jobb minőségű olajat veszek.
2018. márc. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A több olaj két dolgot tesz, az egyik hogy elkezd jobban füstölni a fűrész, a másik hogy a sok olaj kormos égést eredményez ami a motor indítását megnehezíti sőt van hogy el sem indúl mert a gyertya annyira elszennyeződik hogy nincs szikra. A fűrészt a több olaj szerkezetileg nem károsítja. De azért bekell tartani a gyári ajánlásokat.
2018. márc. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Az előttem válaszolónak: De pont ebből lett a probléma, hogy a a stihl oldalán más olajokra dupla olyan mennyiséget írnak. Illetve nem tudom hogy a TC osztály alatt mit kell érteni, a McCulloch olaj amit bele tettem lehet nem tartozik bele... elvileg az is egy jó minöségű olaj a leírása alapján.

2018. márc. 9. 16:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Valamit te értettél félre mert az 1:25 ös keverék még nem nagyon olajos azzal megy az összes Kínai gép és semmi bajuk. Hogy egyszerübben megértsd az 1:50 es az 50 liter benzin és egy liter olaj keveréke. az 1:25 ös az meg 25 liter benzin és egy liter olaj keveréke.
2018. márc. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A a TC osztály az azt jelenti hogy kétütemű léghűtéses motorhoz ajánlott olaj.
2018. márc. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az McCulloch olaj ha kétütemű van ráírva akkor jó a láncfűrészbe, ez egy jó közepes minőségű olaj.
2018. márc. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!