Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Benzines láncfűrészt kinti...

Benzines láncfűrészt kinti áttelelés után be szabad indítani?

Figyelt kérdés
A költözéskor a házzal együtt a kerti szerszámokat is megvettük. Még sosem használtam azelőtt láncfűrészt, így nem tudom, hogy mivel egész télen egy fedett (de nem zárt) sufniban volt, be szabad-e indítani, v kell ilyenkor üzemanyagot cserélni benne? V van-e bármi más, amire figyelni kell? Köszönöm!
2018. ápr. 11. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Inditsd be, majd ha nem indul ráérsz esetleg figyelni.
2018. ápr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Indítsd be nyugodtan, max egy olajcsere sosem árthat...

Viszont, ha életedben nem használtál láncfűrészt, jó lenne ha néznél legalább pár oktatófilmet, vagy legyen veled valaki aki megtanít...

Mentős vagyok kvasok baleset van szezonban ahogy egyre többen fognak láncfűrészt évről évre... eddig a legcsúnyább amit láttam, az arcát vágta ketté.

2018. ápr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ki tudja mi óta van ott. A benzin egyébkén is be tud rohadni a karbiba ha akar. Azt jobb ha kiöntöd a tankból és keversz bele újat. 1:40 arány két ütemű motorolajjal. 40 liter benzinbe egy liter olaj.
2018. ápr. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És lánckenő olajat is tegyél. Figyelj arra melyiket melyik nyílásba töltöd. Egyébként baja nem lehet mert kinn volt hidegben.
2018. ápr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Régi benzin ki a tankból még indítás előtt,frisset bele 1:40 2t szintetikus olajjal.Nézd meg a lánckenő olajat is ,hogy van e benne?

Ha indult és fel is pörög,akkor ez után ajánlott részletese tanulmányozni a munkavédelmi és a használatával kapcsolatos videókat a saját és mások testi épsége miatt.

Ez után jöhetnek a láncélezés,a gép és a favágó fogások elsajátítása.

2018. ápr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2018. ápr. 12. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!