Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen sorrendben érdemes az...

Milyen sorrendben érdemes az elektromos barkácsgépeket beszerezni?

Figyelt kérdés

FŐleg eddigi tapasztalatokra lennék kíváncsi . Ki milyen sorrendben szerezte be barkácsgépeit.


Gondolok itt pl. fúrógépre, sarokcsiszolóra, kettős köszörűre, dekopírfűrészre, körfűrészre, hegesztőberendezésre, stb.


Akinek esetleg saját barkácsműhelye van itt, mi a meglátása, hogyan célszerű egy ilyent fölállítani?



Köszönöm a válaszokat előre is!


2018. ápr. 21. 23:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mikor mire volt szükség. 30 éve még nem volt ilyen egyértelmű hogy mindenkinek mindene van. Volt egy fúrógép és kész. Majd lett sarokcsoszoló. Aztán dekopír. Csiszoló gép. Véső gép. Mikor mire volt szükség vettük.
2018. ápr. 22. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amire szükség van, azt megveszed. Nem is tudom elképzelni, hogyan lehetne máshogy. Nyilván anyagi megfontolások vannak a háttérben, de akkor is. Megveszel egy köszörűt pl. aztán hónapokig nem használod, mert nincs flexed, amivel egyet tudnál vágni, amit később le kell köszörülni?
2018. ápr. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 bamboochatheone ***** válasza:
Ez persze nagyban függ az adott munka jellegéből de egy átlag barkácsoló embernek a legfontosabb szerszámok, sorrendben, fúrógép(ezzel nagyon sok munkát el lehet végezni pl. vágás, fúrás, csiszolás, csavarozás, keverés stb), aztán sarokcsiszoló(szintén rengeteg felhasználása van) ezek után ami még szükséges az adott jellegű barkácsoláshoz. Nekem igazából már csak egy normális gyorsdaraboló szükséges és később még beszerzek egy inverteres hegesztőt mert elég mobil a CO hegesztőmhöz képest. Persze nagyon szeretnék egy kicsi esztergagépet de ez még egy ideig csak vágy marad. :)
2018. ápr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ütvefúróval kezdtem. Majd jött egy nagyfordulatos fúró, Dremel szerű. Azért csak szerű, mert Tesco-s volt, nem is bírta sokáig.

Apámnak van flex-e és köszörűje, így ha nagyon ritkán ezek kellenek, akkor kivárom a családlátogatást.

Csiszoláshoz vettem egy multi-gépet (rezgőst), de nem igazán vált be. Fa léceket szebben tudtam szálirányba lammellás csiszolóval csiszolni, melyet fúróba fogtam be.

Van még két kis kézi csavarbehajtóm, ezeket ajándékba kaptam.

Dekopírra egyszer volt szükség, azt az após szomszédjától kértük kölcsön.

Ja faternak van hegesztője és cirkulája is, de nekem azok sosem kellettek.

Én mindig csak azt veszem meg, amire nagyon szükség van, így eddig egyedül a rezgős multigéppel fürödtem be.

Ja az asszonynak van melegragasztógasztója a dekoros hobbijához, én azt eddig egyszer vagy kétszer használtam.

2018. ápr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! Hasznos volt szinte minden hozzászólás, és ment is a zöld kéz mindenkinek.


Én igazából házi barkácsoló vagyok, de egyébként gépipari szakképzettségem is van.


Mindig akad valamilyen házilagos barkácsmunka. Először fúrógépet szereztem be. Aztán ugye a fúrók állapota is előtérbe került, így a második egy kettős köszörű volt, amelyen a közönséges csigafúrókat ki lehet élezni.


Aztán meg sok bútort is készítettem, főleg bútorlapokból, így elengedhetetlen volt egy kézi körfűrész beszerzése.


Legutóbb beszereztem egy kisebb Makita sarokcsiszolót, amely igencsak jó szolgálatot tesz a fémipari barkácsolás tekintetében is.


Következő lépés részemről egy egyszerűbb fajta hegesztőberendezés beszerzése lesz.


Kerítéshez, kisebb barkácsmunkákhoz ill egyéb házi barkácsoláshoz szerintem elegendő a közönséges trafó, munkahelyen is sokat hegesztettem ilyennel.

Igaz hogy kell hozzá szakértelem, meg érezni kell, hogy hogyan húz az ív, de azért bele lehet jönni.


Sokan manapság ezeket az új inverteres hegesztőket részesítik előnyben, mert abban van számos új funkció, amely pl. az egyenletes ívhúzást elősegítik ekektronikával, vagy a leragadást gátolják.


Mi a véleményetek a hegesztőberendezésekről?

Mit érdemes venni házi barkács célra?

2018. ápr. 27. 23:39
 6/6 bamboochatheone ***** válasza:
Jövő héten a LIDL-ben lesz kétfajta hegesztő is, iverteres és trafós is. Jó árban, jó minőségben.
2018. ápr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!