Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szobafestés házilag, hogy...

Szobafestés házilag, hogy kell? Drága a mesterember, de festeni szeretnénk ezért úgy döntöttünk, hogy mi csináljuk meg. Most tapéta van a falon, festéket szeretnénk. Leszedem a tapétát, glettelem ha kell aztán lefestem. Ennyi?

Figyelt kérdés
Egyáltalán el lehet ezt rontani? Ha igen hogyan és mire kell figyelni? Tudom a plafonnal kell kezdeni aztán a falak, esetleg más tipp?
2010. jún. 14. 22:01
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
31%

El lehet rontani. Arra kell ügyelni, hogy egyenletesen kend el a hengerrel. Nehogy neki állj ecsettel. Ha egy csíkra véletlenül többször mész rá a kelleténél, akkor foltos lesz. Egyébként nem egy nagy ördöngösség


d,ptj

L

2010. jún. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Én pont most estem át ugyanezen. Nekem az ún fűrészporos tapéta van, ami kifejezetten festendő.

Vettem egy 5literes PLATINUM fehér festéket, két hengert nyéllel, és a párommal kifestettük a szobát 5-6eFt-ból.

A platinum egy rétegben fed, gél állagú, nem csöpög, kifejezetten "amatőröknek" való, könnyű dolgozni vele.

2010. jún. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem a festés a nehéz, hanem az aládolgozás. Levakarni a tapétát, glettelni, csiszolni, hogy egyenletes legyen, nem kis munka.. Ehhez képest a festés már gyerekjáték.
2010. jún. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Ennyi??? Na majd megtudod,ha gletteled és csiszolod a falat harmadjára.

A festés hengerrel már csak gyerekjáték.

2010. jún. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
a glettelés, csiszolás valóban enm egyszerű, plusz ha véletlen többször mész rá csíkos lesz. tapéta helyére megint tapétát lenne célszerű tennetek, azon nem leátszik annyira ha hiba van a falon.
2010. jún. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Maga a festés nagyon egyszerű, hengerrel gyerekjáték. Csak előtte a többi... Festeni imádok, anyukámmal gyerekkorom óta ketten csináljuk :)
2010. jún. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Mi még nem festettünk, de mióta az eszemet tudom, anyuék (én is) magunk tapétázunk. Ha nem "passzitós" a tapéta, és nem a legolcsóbb a tapéta, hanem az eggyel drágább: azt nem lehet elrontani, max. nagyon haladatlan és fárasztó! :)
2010. jún. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Nem lehet elrontani..


Kell spakli amivel lekaparod a régi tapétát, csak előtte fel kell áztatni vízzel úgy könnyebb..


Glettelni nem fontos csak ahol megsérted a vakolatot a spaklival..


veszel egy jó teddy hengert, és nem sajnálod a pénzt normális diszperzitre aminek vödörje kb 4-5 ezer ft, mert azzal lehet haladni!


Az ilyen 1500- meg 499 forintos tesco akciós vackokkal csak kínlódni lehet!!


A diszperzitbe keverj egy kevés oltott meszet is!!

Sokkal hatékonyabb mint a penészgátló!!


Aztán létrára fel, márha nem elég hosszú a henger nyele.


A Jó minőségű sürü festékkel elég egyszer átmenni rajta és már tökéletes!

2010. jún. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Ja meg még valami, ha aplafonon vannak repedések, akkor azt ki kell húzni egy kis glettel, vagy gipsszel..
2010. jún. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
76%
Ja és ne dölj be a reklámnak az egyrétegű festékről, sajna kell a kettő legalább.
2010. jún. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!