Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szobafestés házilag, hogy...

Szobafestés házilag, hogy kell? Drága a mesterember, de festeni szeretnénk ezért úgy döntöttünk, hogy mi csináljuk meg. Most tapéta van a falon, festéket szeretnénk. Leszedem a tapétát, glettelem ha kell aztán lefestem. Ennyi?

Figyelt kérdés
Egyáltalán el lehet ezt rontani? Ha igen hogyan és mire kell figyelni? Tudom a plafonnal kell kezdeni aztán a falak, esetleg más tipp?
2010. jún. 14. 22:01
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Például veled? :)
2010. jún. 15. 16:45
 22/30 anonim ***** válasza:
Írtam az e-mailedre válasz levelet :-(
2010. jún. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Hát kedves kérdező, panelban nem festenék a helyedben. Illetve számítanék rá, hogy nem lesz egyszerű. Mi is panelben festettünk a férjemmel. Ha leszeded a tapétát akkor látni fogod, hogy a beton olyan alatta mint az ementáli sajt. Ott aztán több napig fogtok glettelni ezt garantálom. Mi egy álló hétig csak gletteltünk ketten a férjemmel reggeltől estig. El tudod képzelni, hogy mennyi lyuk volt a falon? Arra is készülj fel, hogy nem kevés lesz az anyagköltség. A két szobára mi van 6-7 zacskó glettet kentünk fel. A festéket is két rétegben kellett végül felvinni annak ellenére, hogy úgy árulták, hogy egy rétegben fed. Ne nagyon számíts arra, hogy gyorsan végeztek.
2010. jún. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
17/F én téged akarlak! :)
2010. jún. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Én is akartam volna 17/F-et,de sajnos messze lakik. Írj neki privit, válaszol rá. Leszedtük a tapétát, gletteltünk és igen látom,hogy nagyon ronda a fal. Tapétázni fogunk és arra festeni. Nagyon szép lesz :)
2010. jún. 20. 13:25
 26/30 anonim ***** válasza:
17/F jelen :) írj e-mailt
2010. jún. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Majd ha kész a szoba majd küldesz róla képet? :)
2010. jún. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Csak vicc!!!

Jó módszert láttam egy Mr Bean filmben. Nem akart vacakolni a festéssel, vett egy nagy vödör festéket, betette a szoba közepére és egy időzített bombával felrobbantotta. Hátrány: jól ki kell maszkolni a nem festendő felületeket. :)))))

2010. jún. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
2010. jún. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:

1. tapétaleszedés (nem kis meló!)

2. glettelés és falhibajavítás

3. csiszolás

4. alapozó festék vagy fűrészporos tapéta felragasztása (nem kis meló!)

5. színes festék


A legjobb szórópisztollyal felvinni a festéket, ehhez viszont gondoskodni kell a megfelelő szellőzésről és csak maszkban végezhető.

Kell hozzá megfelelő kompresszor, szórópisztoly, és jól kell tudni hígítani a festéket.

Viszont a legszebb és legegyenletesebb felületet adja, ha jól dolgoztál.

2011. ápr. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!