Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szobafestés házilag, hogy...

Szobafestés házilag, hogy kell? Drága a mesterember, de festeni szeretnénk ezért úgy döntöttünk, hogy mi csináljuk meg. Most tapéta van a falon, festéket szeretnénk. Leszedem a tapétát, glettelem ha kell aztán lefestem. Ennyi?

Figyelt kérdés
Egyáltalán el lehet ezt rontani? Ha igen hogyan és mire kell figyelni? Tudom a plafonnal kell kezdeni aztán a falak, esetleg más tipp?
2010. jún. 14. 22:01
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
El lehet rontani, attól függ, mennyire zavar egy-két csík vagy folt :). Nyáron 2 lakást is ki kellett festenünk a párommal, hát így visszagondolva nagyon nagy munka volt, végülis szép lett, de közel sem tökéletes. Csiszoláskor a rengeteg por, minden festékes lesz, egy váltás ócska ruhát kapásból készíts be, mert utána mehet a kukába, izomláz garantált, és a szerszámok árán ne spórolj, mert a rossz minőségű henger, ecset idegbajt okoz. Vegyél fóliát a padlóra, takarószalagot az ajtó-ablakkeretekre (dobozragasztó nem jó, utána az istennek se jön le :). A falakat kezdd a sarkok, nyílászárók és a fal tetejének körbefestésével, utána mehetnek hengerrel a nagy felületek. Csak akkor fesd át másodszor, ha teljesen megszáradt. Utólag a festéktől és portól szétszáradt kezeket néhány napi krémezéssel lehet helyrehozni :).
2010. jún. 15. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
én glettelés után biztos hogy valahogyan egyenesre csiszolnám az egész utána mehet a festés! hogy plafon e utána fal azt sajnos nem tudom, de sok sikert mindenesetre ;)
2010. jún. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
34%

A többieket ne olvastam. :(


A glettelést házilag nem javaslom, a tapétázást sem, de én nő vagyok, nem tudok boldogulni vele.

Talán egy ügyeskezű férfiember meg tudja csinálni, nekem nem megy.

A hengerezésnél azt figyeltem meg: pamuthengert érdemes venne, a műszálas nálam nem vált be.

Érdemes teleszkópos nyelet venni, megkönnyíti a munkát.

A plafont érdemes fehérre festeni, könnyebb is, és a végeredmény nem lesz dobozszerű.


Nem érdemes nagyon hígítani a festéket, (vízbázisú) mert csöpögőssé válik, a fal pedig csíkos lesz.

A sarkokat kézi ecsettel szoktam külön festeni.


Az eredménynek mindig örülök, bár egy igazi mester biztosan a fejét fogná...

Mindaddig magam szoktam festeni, amíg a tapétacsere nem válik esedékessé.

2010. jún. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Mi megkérdeztünk pár ismerős szobafestőt, meggyőztek, hogy a tapétát ne szedjük le, mert horror kiglettelni alatta.Így hát ráfestettünk (pedig nem is fűrészporos), teljesen jó lett, pedig olcsó festékkel és szerszámokkal csináltuk. Háromszor mentünk végig rajta, én a sarkokat meg a plafonnál kis ecsettel, a párom a nagy felületeket nagy ecsettel, két nap ráment, de ebben benne volt egy komoly takarítás is. Az összköltségünk 2000 Ft volt, obis legolcsóbb festékkel csináltuk.
2010. jún. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Azért szedném le a tapétát, mert a lakást nemrég vettük és a tapéta nagyon csúnyán van felrakva (értsd sok helyen puklis alatta). panel lakásban lakunk szóval szerintem nem kellene sokat glettelni (vagy igen?)

Az átcsiszolást azt mivel kell csinálni? Csiszológéppel vagy smirgli papírral?

2010. jún. 15. 08:59
 16/30 A kérdező kommentje:
Ja és Duluxal akarunk festeni.
2010. jún. 15. 09:00
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor...

Olvastam h van tapéta.

A tapétát leszaggatod aztán ami nem jön le leáztatod. (Ha van alatta festékréteg azt lekaparod, lecsiszolod jól 80as v 100as csisz.papírral). Aztán lealapozod FALFIX nevű anyaggal. Panelház betonfal...azt átkell az egészet glettelni. ( Veszel hozzá glettvasat, glettelő spaklit, glettet abból a legjobb a "tükörglett" nevű glett.)Átgletteled a falakat mennyezetet mindkettőt kicsit vastagabban.

Megcsiszolod. Megint át gletteled ezt már vékonyan húzd ez csak azért kell h az előzőben a karcokat és hibákat kijavítsd, meg h ne kelljen könyékig lecsiszolnod a kezed.Megcsiszolod szépen. (Ez is mehet a 80 v 100as papírral.) Újra lealapozod FALFIX-el. Ha ezek megvtak akk jöhet a festés. Veszel nagyhengert, kishengert, fásnit, rácsot. Először a menyezettel kezded. Kisnájdolsz ( van ugye a mennyezet és végigmész körbe a szélén kishengerrel először) Aztán kenheted nagyhengerrel, első sornál a főfénnyel ellentétes irányban, ha megszáradt akk flekkelsz azaz keversz kis glettet és átnézed a mennyezetet karcok és egyéb hibák után, aztán a glett foltokat megcsiszolod. Lekened még 1 sorral a főfényyel 1 irányba. Mennyezet kipipálva ;)Jöhet a fal... ezt is ugyanúgy kisnájdolod mint a mennyezetet ( ne csináld meg az egész snájdolást előre mert akk megszáradhat és elüthet 1mástól ... szal kicsit előre haladsz vele aztán csere és nagyhengerrel mész utána)Első sor festés kész akk eddig. Aztán megint a flekkelés jön úgy ahogy elébb mondtam... Most átkened az egészet megint és ennyi volt :D


Nem megyek már vissza, ide leírom h a falfixet mi héra festékhez szoktuk használni nemtom többihez jó-e alapozáshoz.


Minden anyagot ( festék, glett, falfix ) elolvasod és a megfelelően használod ezt ugye mondanom se kell :)


Ja és festés, közben ne nyisd ki az ablakot hiába lesz 40fok mert akk foltos lehet, glettelésnél se muszály kinyitni...


17/F

2010. jún. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
hú vaze de sokat írtam :D
2010. jún. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
még mindíg előző vagyok... lehet csinálni csiszológéppel ( rezgőcsiszolóval) is.
2010. jún. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
még mindíg én vok :D azis jó ha második/harmadikos tanulóval csináltatod meg.
2010. jún. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!