Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen felsőmarókat ajánlanáto...

Milyen felsőmarókat ajánlanátok az alábbi igénybevételre (jellemzően inkább barkácsolás jellegű munkához)?

Figyelt kérdés

Hetente néhány alkalommal használnám bútorok, dekorációs elemek, lépcsők, kerítéselemek és hasonlók készítésénél.


Az is érdekelne, hogy amiket Ti használtok/ajánlotok, azokat egyhuzamban mennyi ideig lehet -károsodás nélkül- működtetni, és milyen előnyeik, hátrányaik vannak.

Gondolok itt olyanokra mint: precíz, megbízható, könnyen kezelhető, sokoldalú felhasználhatóság, könnyű mozgathatóság, ...



#felsőmaró #de nem ipari jellegű használat #hasznos tartozékok
2018. máj. 24. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem egy skil van. 3 éve nyúzom, barkács szinten. Volt hogy "egész" nap ment, bírta. Régebben többet most havi 1x-2x veszem elő.
2018. máj. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én még az ősidőben vettem egy kifejezetten olcsó ProStar elnevezésűt az OBI-ban. Sajnos egyszer leejtettem és elrepedt a cink öntvény, emiatt némi keresgélés után találtam a Tesco-ban egy Man's Friend elnevezésűt, ami kísértetiesen olyan, mint a ProStar. Azóta ezt az újabbat használom felsőmarónak, a repedt öntvényű réginek meg csináltam egy felsőmaró asztalt és azt alsómaróként használom (az utóbbi 20 évem egyik legsikeresebb barkács vállalkozása lett a használhatósága miatt). Mivel szerintem csak a nevük eltérő, így egyes alkatrészeik csereszabatosak. Sosem használom őket folyamatos üzemben, legfeljebb 1-2 percig. Mindkettőnek hátránya az iszonyatos sivító hangja. A felsőmaró csak marófejjel használható és nem mindegy a megmunkálandó fa keménysége, anyagi minősége, amihez gyakorlat kell. A marófej gyorsan felmelegszik és akkor bizony az éle lassan kimúlik. Hosszasabb üzemelésnél nyilván kell használni forgács elszívót, én az 1-2 perces üzemeknél nem használok.
2018. máj. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mindkettőtöknek adtam egy kis zöld kezecskét. :)


2. válaszolótól kérdezem, tudna-e feltenni képeket az alsómaróvá átalakított felsőmaróról. Olyanokat, amiken jól látszik az általad készített asztal és a kapcsolódásuk.

Az is érdekelne, hogy milyen műveletekre, hogyan tudod használni így átalakítás után az új alsómarót. Miket készítesz vele?

2018. máj. 25. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!