Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Konyhaszekrény felfogatása...

Konyhaszekrény felfogatása vályogfalra hogyan?

Figyelt kérdés

A ház fala vályog, nemrég vettük, és a konyhaszekrény felső részeit tennék fel, amiben rengeted tányér, illetve pohár csésze kerülne, tehát nem csak műanyag tálak lesznek benne.


Hogyan lenne biztonságos? Milyen dübellel? Mekkorával?


Még egy fontos dolog. A fal nagyobb részén csempe van, ahova kerülne 2 felső elem. Viszont észrevettük, hogy a burkoló a felső csempesort úgy tette fel utólag,( eredetileg csak 3 sor csempe lett volna, arra ment rá még 2 sor), hogy ha bekukkantok a csempe mögé, csak a csempe közepén van az a szürke anyag,ami a vályogfalhoz rögzíti, tehát a csempe nem teljes felületén van. Érthetően írtam le? Nem kellene utólag bejuttatni a csempesor mögé még abból az anyagból? Nő vagyok, nem tudom mi az. Szerintem csemperagasztó, jó vastagon és nem szépen egyenletesen elkenve, eldolgozva a falon, a csempe mögött.

És pont oda kerülne a felső elem rögzítése!!! Nem szakad le így a szekrény csempéstül? A burkolót meg sem merem kérdezni, mert azt mondja, hogy ő ért hozzá. Ezért kérdeznék meg másokat is.


Fel lehet tenni biztonságosan egy ilyen csemperészre egy felső elemet? Nem szakad ki idővel? Sajnos muszáj felső elemeket is használni helyhiány végett.


Még azt nem tudom, meg kell mérnem, hogy ha 4 csavarral/kampóval rögzítik, akkor mind a négy csavar a csempén lenne, vagy csak az alsó 2 csavar, mert a felső 2 csavar már a falon lenne, mert ott már véget érne a csempesor.


Köszönöm.


2018. szept. 3. 23:17
1 2
 1/11 Duenna ***** válasza:
Nem a csempére lesz a konyhaszekrény felrakva, hanem sokkal mélyebben, benne a falban rögzítik a csavarokat.
2018. szept. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Hááát, én a vályog falat nem merném túlságosan megterhelni! Inkább asztalossal beszéljetek, hogyan tudná alulról megtámasztani, vagy egybe építeni a felső bútor részt az alsóval.
2018. szept. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
3 valyoghazban laktam eddig, sehol nem volt eddig problema soha a falra rogzitett konyhaszekrennyel. Gondolom nem egy duledezo romhaz. Foleg, ha felujitotok siman kiderult volna, ha problema lenne. Semmi baja nem lesz.
2018. szept. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket. Asztalossal akarom felrakatni mindenféleképpen.


Böbe: Nem leget egybeépíteni a felsőt az alsóval, mert akkor hiába a drága dekorcsempe. Nagy gyümölcsös csempék pirossal kombinálva... akkor a lényeg nem látszódna, és nem lenne a pultos rész, nem tudnék hol főzni. Itt nincsen külön asztal, mert ez az ebédlő vége, a konyharész a falnál, ott lesz minden konyhai dolog, mosogatógép, mosogató, tűzhely, egymás mellett L alakban. Az ebédlő asztalára nem vihetem ki a lisztes tálat, stb. ott nem főzhetek, sajnos, így muszáj külön lennie az alsó és a felső résznek. Igen, ezt nem írtam le, így nem is tudhattad.

2018. szept. 4. 01:28
 5/11 A kérdező kommentje:

DE alátámasztásra én is gondoltam, ezt meg fogom beszélni az asztalossal. Köszi.


Azért a lényegre nem válaszoltatok. Milyen csavarral vagy egyébbel kéne felfogatni? Légyszi segítsetek.

2018. szept. 4. 01:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Van olyasmi, amit tiplinek hívnak. Ezekből sok fajta létezik. A mester majd hoz magával a vályoghoz megfelelőt. Ezért ne aggódj.
2018. szept. 4. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10-es műanyag tipli megteszi van belőle 15cm hosszú is. Ha elèg tömör a fal jó lesz. Biztonság kedvèèrt lehet tőbbel felfogatni mint a szokásos 2db. Ès a felső szekrènyeket egymáshoz is összecsavarozni.
2018. szept. 4. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

20-25 centi hosszú műanyag tipli és a hozzá való csavar elég lesz. Nekem már vagy 25 éve ilyenek tartják gond nélkül.

A fúrásnál kell figyelni! Mindig kisebb fúróval kell fúrni mint a tipli mérete és lassú fordulaton, mert a fúrószár pillanatok alatt kitágítja a lyukat. Pl. 10 mm-es tiplihez, 7-8 mm-es fúrószárral kell fúrni.

2018. szept. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 bamboochatheone ***** válasza:
83%
Vályogba tipli?! Miért? Elég puha és szilárd anyag hogy egyből mehessen bele a csavar. 8x200-as állványcsavar olyat fog hogy öröm nézni. Ugyanez a helyzet szilikát esetén is.
2018. szept. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
lehet, hogy igazad van, de a szekrény a csavart kihúzásra is igénybe veszi, és az a menet mélység nem sok. Normál polcok rögzítésére nagyon jó egy hosszú tokrögzítő és hasonló csavar. A konyhaszekrény leszedése viszont már nem egészséges annak a felfogatásnak, a tipli stabilabb hely és többször kivehető a csavar gond nélkül, és vissza is rakható.
2018. szept. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!