Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik a legjobb szerszám...

Melyik a legjobb szerszám márka ipari szintű autószerelséhez?

Figyelt kérdés

Soroljatok márkákat és írjatok tapasztalatokat melyek a legjobb minőségű termékek.

Elegem lett hogy az olcsó szarok elnyalódnak, törnek, nyúlnak.

A múltkor egy pár csavart behajtottam egy olcsóbb bitkészlettel és már alig volt valami a csillagfejű bitből.

Tehát egyszer használtam a 10.-20. csavarig bírta. A reszelő kijött a nyeléből,stb. Írjatok márkákról kérlek jó és rossz tapasztalatokat is hogy tudjak választani, köszi! (esetleg árkategóriát is).



2018. szept. 9. 13:30
1 2
 1/16 Fantom83 ***** válasza:

Én úgy tudom,h a BETA a király az autószerelő szerszámok között.


Viszont amit minden vas-műszaki,barkács boltban megkapsz,elérhető áron,és fémiparban is megállja a helyét az a HANS.


Én itthonra a hobbi műhelyembe kéziszerszámokból is Hans-ot veszek,mert nekem is elegem lett a kínlódásból.

Bírják a dugókulcsok,a bitfejek is a kiképzést.


(Legutóbb karos zsírzót vettem ebből a márkából,dupla légtelenítővel,nagyon meg vagyok vele elégedve.)

2018. szept. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Beta
2018. szept. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Wera, Bondhus, Swiss tools, Würth, Knipex, Rothenberger, Wiha, Bahco, Bőségesen vannak, ezek közt több örök garanciás is van. De ne barkácsboltokban keress ilyent, hanem rendes szerszám áruházakban.
2018. szept. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hozzá tartozik, hogy az üthető wiha csavarhúzót sokszor használom pajszernak, és nem egyszer véstem is vele; mindezek ellenére teljesen egészben van és baja sincsen.
2018. szept. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Würth,Snap-on,Beta,Gedore,Bahco,Wiha,Proxxon,így egy pár márka a teljesség igénye nélkül. Ezek mind profi ,maximális terhelhetőségű törésgaranciás cuccok,melyek autószerelési szerszámokban az élen járnak.
2018. szept. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A Beta szerszámok régebben voltak nagyon jók. Én King Tony párti vagyok. Azt azonban hozzáteszem, hogy én nem mindennap használom ezeket a szerszámokat. Knipex márkából a fogókat ajánlanám. Drágák, viszont teljesen minőségiek. A Toptul szerszámokra is érdemes egy pillantást vetni. A vezető márkák szerintem a Beta, Bahco, Facom, viszont ezeknek a szerszámoknak az áruk is tükrözi a minőséget. A King Tony, de akár az Extol professional változata vagy a Fortum, Jonnesway, Hans, Stanley, autóipari BGS szerszámok szerintem mind jó választás lehet. A Yato-val nekem nincs jó tapasztalatom. Olcsóbb szerszám, mint a többi, de annyit is ér. Az 1/4-es T-hajtószárról leesik a dugófej, mert gyengén tart a golyó a szárban. A Ceta Form márka sem egy nagy valami. Szerintem a legjobb ár-értékű szerszámok a King Tony szerszámai. Persze ez csak az én véleményem. Olcsóbb kategóriát képvisel, de minőségileg eléggé ott vannak a Yokito (japán) szerszámok is.


Itt van egy pár webáruház elérhetőség, ahol tapasztalataim alapján a legjobb áron lehet beszerezni az egyes szerszámokat.


www.szerszamoutlet.hu

[link]

[link]


Jó választást kívánok! :-)

2018. szept. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Az extol szerszámokat ne vegyük már egy kalap alá a kingtony-val meg a beta-val. Az extol egy szemét!
2018. szept. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Citation válasza:
100%

Bit-fejekből munkám során elnyírtam számtalan ismeretlen márkát, kivégeztem BOSCH, AEG fejeket s a végén a BETA az, amin esetemben nem fogott ki semmi. Nagyon szeretem.


Stanley, csak otthonra. Komolyabb autószereléshez én nem merném. Régen próbálgattam, de mind egy kalap szar volt.


Rothemberger. Most vettem nyomatékkulcsot tőlük, de mivel láttam már csőfogójukat ketté törve így vegyesek az érzéseim.

2019. márc. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha autószerelés akkor a legjobb egyértelműen a Sonic. Drága, de toronymagasan a legjobb minőség az összes közül. Hátránya, hogy csak Kft-vel rendelhetsz, illetve bizonyos szerszám összeállítások csak márkaspecifikus tagsággal érhetők el. Viszont ha ügyes vagy, össze lehet szedni egy jó szettet.

A professzionális szerszámok közül a másodosztály legjobbja a Gedore. A Gedore gyártja a Carolust is, kb. ugyan az csak más van ráírva, és utóbbi talán olcsóbb is. Összességében nézve nem éri meg a Gedore, szinte ugyan olyan árban tudsz venni Sonicot ha kapcsolatban állsz egy beszállítóval. Illetve ide sorolnám a fogók közül a Knipexet (valaki már említette), ami helyett 10-20%-al olcsóbb alternatíva a Format (ők gyártják a knipexet is).

Harmadosztályba sorolnám a Würth, Jonnesway, Beta cuccokat.

A Yato, King Tony nem mondanám hogy professzionális, de jó árban vannak. Aminek a minőségében pozitívan csalódtam, a Tactix. Kis gagyi kínai fo_ra számítottam, de pár fogója és csavarhúzó készlete teljesen alkalmas professzionális felhasználásra is. Ami csalódás volt a harmad osztályban az a Stanley.


Összességében ár/értékben a legjobb a Format és a Jonnesway. Nem egy Sonic minőség de jóval olcsóbb. Habár a Format/Knipex fogóknak szerintem nincs párjuk.

2019. aug. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Amit kihagytam a harmadosztályból, az a KS Tools. Ár/értékben ők is jó cuccokat gyártanak.
2019. aug. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!