Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen sarkcsiszolót vegyek...

Milyen sarkcsiszolót vegyek otthoni hobbi használatra?

Figyelt kérdés

2018. okt. 2. 14:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
B&D, Bosch, Skil, AEG, Makita...
2018. okt. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 bamboochatheone ***** válasza:
61%
Parkside, WorkZone.
2018. okt. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Bosch, Skil barkácsgépeim vannak illetve voltak. Van köztük 15 éves és még semmi baja. Több lakásfelújítást végigcsináltam velük illetve rendszeresen használom őket kisebb otthoni munkákra. Komolyabb, napi szintű munkákra nem használnám őket, de otthonra jók!
2018. okt. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Vagy 20 éve vettem a Tesco-ban egy kínai sarokcsiszolót 2.500-ért, ami már akkor is nagyon olcsónak számított. Csak ritkán, barkács célokra használom, de vas daraboláson kívül használtam már beton vágására és favágó koronggal faágak vágására is, szóval drágát nemigen érdemes venni.
2018. okt. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Fantom83 ***** válasza:

Én közel 20 éve Bosch-t használok,de Makitát,esetleg AEG-t vennék,ha most újra választanom kellene...

(230mm-es flexből Parkside-ot használok,ha megpusztulna komolyabbat vennék Milwaukee-t.)

2018. okt. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Én részemről Makitát ajánlok, abban még nem csalódtam.


A #5-höz ezúton feltennék egy kérdést, hogy manapság nem érdemest Bosch-t vásárolni? (Ha már egyszer 20 éve olyat használ).

2018. okt. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

#6 a Bosch-ból is van már ultra gagyi, a sima zöld színű gépeik pl erősen barkács kategória, viszont a sötétkék Bosch gépek elvileg ipari és az áruk is elég magas.

nekem is van 97-es "made in Germany" 125-ös sarokcsiszolóm, ráadásul fordulatszám szabályzó is van rajta.

a mai napig bírja pedig iszonyat mennyiségű munka lett vele csinálva.

köze nincs a mostani Bosch hobbigépeknek a régiekhez.

ilyen pár ezer forintos noname márkákat meg nem ajánlok, a legfőbb bajuk hogy a motor tekercselése nem rézből, hanem alumínium vezetékből van, részben ezért ilyen olcsó, így hamar le lehet égetni (kb 20-30 perc óra intenzív csiszolás alatt)

saját tapasztalat, pár szatyorral elfogyasztottam már az évek alatt a teszkós stb gépekből.

nemrég vettem egy metabo 125-ös sarokcsiszolót, nagy betűkkel van rá írva hogy Németországban készült (nem véletlenül hisz már a metabo, makita stb. gépek nagy része Kínában készül)

van benne lágy indító pedig csak 900W-os, fordulatszám szabályzó, szerszám mentessen lehet benne korongot cserélni, a szikra terelőt szerszám nélkül oda pozicionálod ahova szeretnéd.

szóval nagyon profi kis gép, és 23 ezer forintért hobbi célra szerintem egy életre kiszolgál.

2018. okt. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Fantom83 ***** válasza:

Válasz 6/7-nek!


NEM VENNÉK újra Bosch-t.

Egy fémipari cégnél kérdezgettem végig az embereket,amikor anyagért voltam,ők mindenből ipari verziót használnak.

Egyetlen egy Bosch 230-as flexük volt,de arra is csak legyintettek.

Milwaukee-t,és AEG-t használnak,de ha egész napos munkáról van szó,az elsőre esküsznek egyhangúan.

Láttam "vándor szerelőket", Milwaukee-AEG-Makita-Fein.

Kisgép szervizben csak AEG akkus csavarozókat láttam,ők csak azt.

Szóval ez mindent elárul...

2018. okt. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#7 Ezek hasznos észrevételek, amelyeket írsz. Különös tekintettel az aluminium tekercselés vonatkozásában.


Én eddig csak hegesztőtrafóknál találkoztam olyannal, hogy aluminiumból volt a tekercs huzalozása.


Mi a tapasztalatod, melyik gyártók azok, amelyek még a rendes rézhuzalos tekercselést használják biztosan?

2018. okt. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én egy Makitát vettem. Kicsit vékonyabb az átmérője mint a többinek, de nagyon jó a fogása, a kapcsoló is kézre áll és erős.
2018. okt. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!