Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen sarkcsiszolót vegyek...

Milyen sarkcsiszolót vegyek otthoni hobbi használatra?

Figyelt kérdés

2018. okt. 2. 14:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
#8 Köszönöm a választ. Ezzel megerősítettél abban, hogy a mai Bosch az már nem a "régi Bosch", ahogy már hallottam többektől. Valahogy romlik a minőség, ki tudja miért...
2018. okt. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Szóval azt mondjátok, mostmár nem érdemes Bosch barkácsgépet venni? Nekem van egy kb. 15 éves Bosch dekopírom, hát nem keveset ment ezidő alatt és ehhez képest még semmi baja. Ebből kiindulva vettem kb. fél éve egy Bosch ütvefúrót. Ugyan nem túl sokat volt még használva egyenlőre, de nekem nem tűnik gagyinak...
2018. okt. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Bár nyilván majd hosszabb távon fog kiderülni, hogy milyen minőség...
2018. okt. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

#9 fogalmam sincs mely gyártók használnak réz tekercselést hobbi kategóriában (csak kíváncsiságból szedtem szét ezeket a noname kínai gépeket, hogy megnézzem miért égtek le.

nyilván az 5 ezer forintos (vagy az alatti) kategória használ inkább alumínium tekercselést.

ez felett azért már általában kapni egész használható hobbi célú gépeket amiknek nem a leégés lesz a legfőbb bajuk. (kapcsoló tönkremegy, szöghajtás megadja magát, csapágy széthullik stb)


érdekes egyébként, hogy egyes gyártók nevetséges dolgokon spórolnak. még a tavasszal vettem egy 1200W-os (elsősorban a teljesítménye miatt) LUX márkájú 125-ös sarokcsiszolót 11 ezer forint volt. kifejezetten beton csiszolásra lett volna használva (monolit födém)

úgy voltam vele, hogy bírja ki a munkát aztán lesz ami lesz vele kb 100 négyzetméternyi betont kellett megcsiszolni (glettelés előkészítés)

nagyjából a munka negyedénél megadta magát a szöghajtásban a tengely csapágya, darabokra törtek benne a golyók.

természetesen a legsilányabb kínai pár száz forintos csapágy volt benne.

szervizbe nem vittem volna vissza, így gyorsan szétszedtem és elmentem a helyi autósboltba, vettem bele egy KOYO csapágyat asszem 1800ft volt.

azóta 3 házat, és 6 betoncsiszoló tárcsát elfogyasztott. meg sem mozdul a tengely.

hozzáteszem nincs kímélve, addig megy még el nem fárad a használója.

szóval pl itt is egy csapágyon spórolt a gyártó, pedig maga a szöghajtás és a motor rendben lenne. tehát ezeket a dolgokat nehéz kiszűrni az olcsóbb gépeknél hogy éppen min spórolnak, mi az ami miatt hamarabb tönkremegy majd mint egy márkás gép.


"Szóval azt mondjátok, mostmár nem érdemes Bosch barkácsgépet venni?"

én még mindig előbb vennék egy zöld hobbi Bosch gépet, mint egy tök noname akármilyen másikat.

2018. okt. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én most akartam venni valami kínai szart, mert samott tégla darabolásra azok a legjobbak Ugyanis nem kér értük, ha a beszívott portól leégnek. Nem kaptam. Kényszerűségből egy B&D-t vettem, de az olyan meglepően jó, hogy nem akarom ilyen munkára befogni.
2018. okt. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Olcsót vegyél és ha bedöglik akkor sem bánod.

Egy drága árán többször vehetsz új de olcsót.

2018. okt. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Hobbi barkácsoláshoz mindenből Parkside-ot vettem, ami a Lidl saját márkája. Jól felszerelt gépek (pl. dekopir fűrésznél előtolás, fordulatszám, lézeres vonal, elszívó csatlakozás, 3 méteres kábel). Akcióban verhetetlen áron vannak, és 3 év cseregarancia van mindre. Szerintem ennél jobb nem is kell.
2018. okt. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A Tengerész ***** válasza:
Ha csak barkácsolsz és azt se folyamatosan nem éri meg márkás gépet venni. Szinte mindegy mit veszel az olcsó kategóriákban. De konkrétan az OBI-ban a legolcsóbb 9500 Ft jelenleg a LUX WIS 750-es, erre 115-ös korongot rá tudsz rakni és megnéztem belülről, teljesen ugyanaz mint a Bosch ami több mint a duplája ár. Valaki javasolta a Parksideot, az is jó választás, de ki kell fogni, mert csak időnként van, lehet várhatsz egy évet mire árulnak ilyet.
2018. okt. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
McAllister, Makita - olcsok, jok.
2018. okt. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 AttilaLIX ***** válasza:
Hali. Én makita.bosh.fleksz gyártmányokat használok. A 600w-os 115-öst sorjázáshoz.pici köszörüléshez.vágáshoz nem. A 125-öst köszörüléshez.lepkecsiszoláshoz.még eztsem használom vágáshoz. A 180-ast vágáshoz.köszörüléshez.azokat a korongokat.ami lekopott a 230-asról. A 230-as gépem müködik asztali darabolóként is. Pontos a vágás 45foknál is. Ha kezdő vagy a szakmában......mindegy.hogy mijen gépet használj.....minden kézigépet hagyni kell forogni.ügyelve arra.hogy nem terheled túlnagy ELŐTOLÁSSAL !!!!. Ügyelj a vasak átvágására....a korong minden esetben a tőled legtávolabbi ponton érjen ki a korong a vágásból. Igy áttérés pillanataiban a korong nemfog beékelődni. Jómunkát kivánok.és szerencsét is. Fontos.....a korongburkolat azértvan.hogy a fémszikra nekerüljön beszivásra a kollektor felől!! Forgógépet netegyél poros földre.mert a ventilátor beszivja .és kárositja a forgórészt!!!
2018. okt. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!