Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Öntapadós dekorfóliával...

Öntapadós dekorfóliával bevont bútort át lehet fúrni, vagy inkább előre készítsem el a furatot?

Figyelt kérdés
Öntapadós fóliával és új fogantyúkkal szeretnék felújítani egy bútort. A fogantyúknak a furatot fóliázás előtt vagy után készítsem el? Nem fogja a fúró feltépni a fóliát (mivel hő is termelődik közben)? Ha előre készítem el a furatot, akkor pl. olló hegyével át tudom majd lukasztani a fóliát a furat fölött úgy, hogy szép legyen? Nem csináltam még ilyet. Köszönöm a válaszokat.
2018. okt. 16. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Előre készítsd el a furatot, és a lyuknál óvatosan vékony sniccer hegyével lyukaszd ki a fóliát. Ha a fólián kezded fúrni, megeshet, hogy deformálódik, csavarodik, ráncosodik a fólia a lyuk körül. Túl szépen nem lehet kilyukasztani, de a fogantyúnak rá kell takarnia annyira, hogy az nem fog látszani. Dekoratőr vagyok, tudom hogy hogyan viselkednek a fóliák. Mindenképp jobban jársz, ha előre fúrod, és utólag csinálsz kis lyukat a fóliára.
2018. okt. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Éppen tegnap fóliáztam újra szekrénysort fogantyúkkal. Leszereltem a fogantyúkat és úgy fóliáztam. A furat természetesen benne volt, így volt a jobb. Utána a fogantyúkat rögzítő csavarral kilyukasztottam a fóliát, semmi baja nem lett, szépen átvitte és nagyon szép lett. Szóval szerintem először a furat.
2018. okt. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor így fogom csinálni!
2018. okt. 16. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!