Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Angol-aknát készített már...

Angol-aknát készített már valaki házilag? Valóban jól bejut a fény a helyiségbe? Örülnék egy-két javaslatnak.

Figyelt kérdés
2010. jún. 25. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Csinálni nem csináltam de láttam, hogy csinálják, és hogy mire kell figyelni sztem.

Minden csak a felületen múlik hogy mennyire jut be a fény.Nyílván egy északi oldalon ahol csak szórt fény van kevesebb hatásfokkal fog működni a szerkezet mint ugyanez a délin.

Tehát: Méret:Meg kell nézni a helyiség fényigényét, hogy csak irányfénynek akarod, vagy a helyiség lakóhelyiség e vagy csak zöldségespince.

Járdába építed e be, vagy olyan felületre amit utánna nem használsz...ha ez utóbbi, lehet felnyitható teteje és alatta apró növényeket lehet tárolni pl hajtatásra vagy ilyesmi...ez is leginkább a déli fekvésűre ajánlott.

Vízszigetelés!minden esetben fontos, az alján legyen valami padlóösszefolyó féleség ami utánna valahova elvezeti a vizet...ciszterna, csatorna, vagy ha elég homokos a talajod, akkor el is szikkaszthatod egy kavicsos ágyan bár ez utóbbi esetben ilyen nagy esőkben int most lehet hogy telítődne a szikkasztód.

Utolsó szempont az ár, de a legfontosabb!nézdd meg, hogy mennyiért lehet venni müa angolaknát tüzépen és ennek fügvényében is dönts!

Remélem segítettem!

2010. jún. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, végre legalább egy valaki válaszolt.

Az angolaknát már a neten kiveséztem. Egyébként nem arra lenne szükségem, hanem a solutube-ra, de az darabonként kb. 100 eFt. Négy helyiségünk is túl sötét. Ezt egy korábbi kérdezésnél már leírtam. Nem pincéhez kell, hanem inkább a terasz műa. tetőjét megbontva, valami tükröző akna-szerűséget képzeltem el. Ennek a magassága nem lenne még 2 méter sem. Eszembe jutott, hogy láttam a Praktikerbe mozaikcsempét, csak tükörből... de az iszonyú súlyú lenne. Most megpróbálok a környéken annak utánajárni, hogy tükörfólia félét hol kapnék, mennyiért, azt gondolom én: alucsőbe belevarázsolni, de még alul és felül a kupolarészre nincs ötletem.

Egy biztos, a halálom, hogy a 67 nm-es lakásunkra van 2x70 cm-es és egy 90 cm-es ablak :((((

És nem fogok nyugni :))))

De legalább te írtál, bár ezeket már tudtam. Köszi szépen !

2010. jún. 28. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!