Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szép napot! A kérdés a követke...

Szép napot! A kérdés a következő: Bojlerünk miért ad ki víz melegítés közben pattogó kattogó hangot?

Figyelt kérdés

Nos a történet azért érdekes mert a bojler egy szinte zsír új darab!! (Hajdu Aquastic AQ 120 Bojler ) 2 hete vásároltuk,mert a régi teljesen tönkrement.

Az első napokban hangja sem volt aztán egyre jobban jött bele ez a pattogás,kattogás , rotyogás(mint amikor egy fazék vizet melegítesz gázon)

Szóval a kérdés: mi okozhatja ezt a jelenséget?(vízkő ilyen hamar nem rakódhat le annyi hogy amiatt hallasson ilyen hangokat) Vagy mégis?


2019. jan. 15. 08:04
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagyok szakértő, de szerintem a hőtágulás miatt pattog a fém. Helyezkedik az anyag. Amikor egy motorblokk hűl le, az is ilyen hangokat ad.
2019. jan. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%

Az Aquastik 120 bő 15'000 Ft-al olcsób mimt a Z120-as Hajdu bojler.

Vékomyabb, olcsóbb anyagokból készül. Ezért kattog.

2019. jan. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%

A hőfokot vedd vissza 50 re,és majd nem pattog.

Tűzhelyen lévő viz is sutorog,pattog ha már 60 fok felett van .Az edény alján buborék képzödények lesznek,na ezek pattognak .De a melegitő betéten is képzödhetnek ilyenek .

2019. jan. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%

A Hajdu márka már bizonyitott,régen is az volt,és ma is az .

Nem kell bedőlni a külföldről behozottaknak .

2019. jan. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A vízhőfok állítón nincsenek már számok( csak 3 db pont), De a leírást követve a közepe táján van egy pont oda van állítva (elvileg az 55C ' fok.)


Amúgy az eredeti hajdúnál 5-6 ezerrel volt csak olcsóbb(és ez is hajdú csak sajnos tényleg a gyengébb kivitel )

De akkor mikor ezt vettük Hajdu épp nem volt 1 hét múlva lett volna.


Arra nem is gondoltam hogy ennek a belsejében buborékok képződhetnek. (hogyan mitől? )

2019. jan. 15. 15:21
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja és azt elfelejtettem hozzá tenni hogy a Hajdu Aquastic AQ 120 Bojler Teljesen Magyar termék!! Nem külföldről behozott akármi!!
2019. jan. 15. 15:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Az Aquastic ugyanúgy hajdú termék de jóval olcsóbb alapanyagokból készült, meg valamivel vékonyabb is. egyébként ezt a hangot hőtágulás miatt adja ki, később úgy fél év után vagy 1 év után durvább hangja lesz a vízkő végett. Enyém már 3 éves, kb 1 éve lett vizkőtlenítve de úgy 1 hónapja megadta magát a fűtőszál és zárlatos lett, folyton levágta a megszakítót. Akkor vettem bele zsír új fűtőszálat és új vezetékeket mert azok sem tűntek valami jónak már. Akkor összedobtam pár napig hangtalanul fűtött szépen ahogyan kell, aztán után ismét jelentkeztek ezek a hangok. Akkor mondta egy szerelő ismerősöm hogy ennek oka a hőtágulás ami ezeknél az olcsóbb anyagú bojlereknél jellemző, de simán lehet a fűtőszáltól is mert néhány fűtés után már lerakódik rajta egy minimális vízkő réteg és az is ugyanúgy melegszik és pattog le szépen apránként a szálról, majd ismét új vízkő réteg alakul ki rajta és tovább pattog, és ha már van egy jó nagy adag mennyiség a bojler alján akkor már nem tud hova lepattogni és ez a fajta sistergés alábbhagyhat, de mivel a bojler aljában jóval melegebb a víz mint a tetején tehát alulról megy felfelé a hő alul elképzelhető hogy jóval melegebb a víz és ennek a forrás hangja hallható, ez is megeshet ahogyan ha fazékban melegíted a vizet például ez kb ugyanaz. Akkor halkulhat el ha csutkán engeded ki csak a melegvizet mert olyankor alulról már kapja a hideget utánpótlásként ami hűtést ad így pár másodpercre ha elzárod még kussban marad aztán ismét adja azt a hangot amit mondtál.
2019. febr. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!