Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Be lehet kapcsolni mesterséges...

Be lehet kapcsolni mesterségesen a bojlert?

Figyelt kérdés

Magától is bekapcsol pár óránként, és olyankor van meleg víz - csak pont akkor nincs, mikor én akarok fürdeni. Most engedtem vizet, langyosnak jó indulattal lehet nevezni, és semmi hangulatom fennmaradni éjfélig, hogy Hajdú őméltósága legyen szíves bekapcsolni magát.

"Éreznie" kellene, hogy jéghideg a víz, nem? A lsngyost most kiengedtem.

Rohadtul unom, hogy esténként nekem kell igazodnom ahhoz a szarhoz, maradhatok fenn, kelhetek korábban vagy zuhanyozhatok hideg vízzel. Komolyan leverem az egészet a pícsába ha nem lehet mesterségesen bekapcsolni.


2019. febr. 1. 21:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
nem, csak természetesen lehet bekapcsolni a bojlert.
2019. febr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy "mesterségesen", hogy most megpiszkálom és AZONNAL elkezdi melegíteni a teliberakott vizet, nem három óra múlva.
2019. febr. 1. 21:39
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy vezérelt áramról megy? 99%, hogy igen. Tehát nem bojler őméltósága kapcsol be akkor, hanem a szolgáltató akkor ad áramot. Ha nem tetszik, át kell kötni nappali áramra és amint hűl a víz, kapcsol a bojler.
2019. febr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
4%

Nem kell 1 embernek hosszan áztatni magát a viz alatt.

Azért van a víz csap hogy elzárjuk,mikor szappanozzuk magunkat . 50 l es bojler elég az esti fürdéshez 4 tagu családnak .

Nem a bojlerrel van a gond,hanem a fűrdési móddal .

2019. febr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
29%
Lehet a hőfokérzékelője is vacak, ha nappali áramra van kapcsolva, akkor azt kellene ellenőrizni.
2019. febr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
Lassan elkezded tekerni a hőfokszabályzó gombot és meghallod, hogy hol kattan a hőmérséklet kapcsoló. Ha nem indul be, akkor vezérelt áramról megy, ami éppen nincs. Marad a fazék és a tűzhely.
2019. febr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

80 literes a bojler, egyedül élek, ma este még nem fürödtem, és reggel hatra megyek dolgozni. A hőfokszabályzót tekergettem már, hátha, de az bizony nem kattan :D szóval gondolom éjszakai áramon van. Bekapcsol, amikor akar. Viszont én azt akarom, hogy akkor kapcsoljon be, amikor én akarom (momentán már nem kell, melegítem a vizet a fürdéshez, de ha lenne erre lehetőség, az király lenne. Egyedül élek, szóval bekapcsolnám ha hazaértem, lefürdenék, és kikapcsolnám).

Amúgy is hatalmas pazarlásnak érzem, hogy melegít rám nyolcvan liter vizet naponta többször, mikor úgyis csak egyszer fürdök meg benne. Úgy még nagyobb pazarlás, ha még egyszer se tudok benne megfürödni, mert a gázon kell melegítenem, ha aludni is akarok valamennyit a műszak előtt...

2019. febr. 1. 22:40
 8/23 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a gyors válaszokat :)
2019. febr. 1. 22:47
 9/23 anonim ***** válasza:
Akkor ha ez saját kecó, érdemes volna egy kisebb bojler venni ehelyett és nappali áramra kötni.
2019. febr. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
75%

Itt valami nagyon nem stimmel!

Egyedül élsz, tehát napközben senki nem használja el a melegvizet, amit este-éjjel felfüt (központilag kap jelet)

Akkor mégis miért nincs melegvized? Egyáltalán szokott melegvíz lenni? Láttam már olyat, hogy a bojler füttőtestje elsz_rt és minden normálisan ment, tehát bekapcsolt, fogyasztotta az áramot, csak épp langyos vizet csinált, meleget még véletlenü se.

Esetleg valahol nem szsivároghat el a melegvized? Mert gondolj már bele, éjjel felfűt, reggel elmész dolgozni, senki nincs a házba, de mire hazaérsz mégsincs melegvíz. Akkora hőt pedig nem veszíthet el, hogy langyosra hüljö. Érted?

2019. febr. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!