Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van Tesco-s fúrógépem, de nem...

Dreams and dreams kérdése:

Van Tesco-s fúrógépem, de nem ütvefúró. Át tudom e fúrni a házon kívül a vakolatot? Alatta (belül 10 cm-es nikecell lett felrakva.

Figyelt kérdés

Postaládát szeretném felrakni csavarokkal.

És kell e a csavarhoz tipli?


2019. febr. 4. 14:22
 1/5 szlory ***** válasza:
81%

zugbarkácsoló vagyok, amennyire a nikecell-t ismerem, az nem fogja szeretni a tiplit. vagy valami körmös vagy beragasztós fajtát szerzel. Egy bazivastag pozdorjacsavar járhatónak tűnik számomra (gondolom van 4 furatod). A vakolat meg tulajdonképpen egy szeggel is átcsapható. A fúrógép vinni fogja. De a nikecell részt szerintem ne fúrogasd. Bízd a csavarra (ez nem fa, hogy meghasadjon ha nem fúrod elő)


Remélem segítettem :)

2019. febr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint a házra viszonylag kemény szigetelést raknak. Kisebb fúróval fúrd meg,és így talán beleszorul a tipli is.
2019. febr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A fúró gond nélkül viszi a nikit, ez nem is kérdés. Inkább az a kérdés, hogy elbírja-e majd a postaládát. A kérdés ugyan nem ez volt, de én valószínűleg előfúrnék 6-os szárral, a lyukba nyomnék egy kis kaucsuk alapú szerelőragasztót (kb. 1500ft egy tubus, olyan kiszerelésben mint a sziló), aztán abba hajtanék be 10-es csavart. Meg lehet, hogy a postaláda hátát is megkenném szerelőragasztóval, tuti ami tuti. Persze ezt ha egyszer el kell távolítani akkor valószínűleg lekapja a nemesvakolatot.
2019. febr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ!
2019. febr. 4. 15:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon túlkomplikáltátok ezt szerintem. Használj dryvit tiplit, ha félsz, hogy az nem bírja el, akkor igen, fúrd be a falig a lyukat, tegyél bele egy 8as, 10es tiplit, és egy hosszú csavart.. a tiplinél az sem baj ha rövid..
2020. márc. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!