Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért nem viszi a falat a...

Miért nem viszi a falat a fúró (panel)?

Figyelt kérdés

Nyilván egyértelmű, de leszögezném, hogy életemben nem fúrtam még panelban, de azért fogalmatlan nem vagyok.

Egy 15 centis falat akarnék megfúrni, de egyszerűen nem megy be fél centinél mélyebbre a fúró.

Kaptam kölcsön egy ilyen ütvefúrót:


[link]


Természetesen ütvefúró üzemmódban használnám, vídiás kőzetfúró fejjel (6mm, Obis, LUX márkájú). Elkezdtem kifúrni az első lyukat, de fél centinél nem jutott beljebb. Belenéztem a lyukba, se kavics, se fém nincs látszólag. Gondoltam jó, megyek a második lyukra, legyen valami sikerélményem. Ott is fél centi mélyen megállt a történet. Nyomom is rendesen, bár teljes testből nem merek ráfeküdni, mert így is láttam, hogy hajlik a szár. Olvasgattam közben, hogy panelt igazából komolyabb, pneumatikus fúróval lehet csak fúrni. Előzőleg a fürdőben a 4 centis falat simán vitte.

Tanácsokat szívesen fogadok. :)



2018. dec. 13. 16:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

[link]


CSAK pneumatikus fúró jó!!!

2018. dec. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 vfrtom ***** válasza:
100%
Kérj valakitöl kölcsön egy fúrókalapácsot, hozzávaló fejjel. Ezzel a betont nem fogod kifúrni. Vagy csak kínlódva.
2018. dec. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Próbáld kis fodrulaton a fúrást.Aztán nagyon neki feküdni sem kell .Kőzet fúrókban is vannak nagyon gyenge minőségűek .Én minden ilyen fúrómat szakboltban vettem .

Mondtam is az eladónak,nem a legjobbat kérem,mert nem napi használatra lesz,de gagyit sem szeretnék .

A panel beton falai be vannak vasalva .Ha netán vasat találsz,ott megbukik a mutatvány .

2018. dec. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
13%
Biztos hogy nem működik a kalapácsa az ütvefúrónak. Panel tartófalba még egy kisgyerek egykézzel is be tudja nyomni a fúrót.
2018. dec. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szükséges: minőségi betonfúrószár, fúrókalapács, ha nem tudsz kölcsön kérni utóbbit akkor a fordulatszámot csökkentsd a fúrógépen menet közben. Rendszeresen lazítsd a nyomást fúrás közben és a siker biztosított.
2018. dec. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
#4, Nem minden panel épül kartonpapirbol. Nalam minden fal eloregyartott betonelem, komoly szerszam nelkul semmi eselyed.
2018. dec. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én arra fogadok, hogy a fúró semmit nem ér, én is vettem egy kb. ekkorát az obiban, egy 2 éve.. betont nem nagyon akarja vinni. A vidiát nem égetted le a fúrószárról esetleg?
2018. dec. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem vártam meg, hogy leégjen a vídia, nem kínoztam annyira. A 4 centis vizesblokkot övező betont gond nélkül vitte tegnap, de abban ugye vasalat az nincs pl. Bár itt sem hiszem, hogy vasalatba fúrtam. Anno amikor felújítottunk a villanyszerelő is mondta, hogy a tartófalak nagyon brutálisak voltak, szobánként egy fúrószárat elhasznált.
2018. dec. 13. 19:28
 9/15 anonim ***** válasza:
Vagy a gépnek rossz az ütőkalapács szerkezete, vagy pedig a fúrószár rossz.
2018. dec. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Elkaptál egy vasat a falban, mivel a panel vasbetonból készül. Addig bement a fúró, de a falfúró a vasat nem viszi.
2018. dec. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!