Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Megfúrt fűtéscső kijavítása....

Megfúrt fűtéscső kijavítása. Hogyan!?

Figyelt kérdés
Sikerült megfúrnom egy padlóban futó fűtéscsövet ami a radiátorokhoz fut. Egy 6mm-es lyuk lett benne pont a közepén a csőnek. Van valamilyen egyszerű megoldás hogy betömítsem? Ragasztó, bármilyen módszer ami nem igényel túl nagy bontást? Illetve lehet-e baja a kazánnak attól, ha esetleg a rendszerbe bekerül(t) kissebb beton darab a fúrás révén?

2019. márc. 30. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom milyen mód van a hiba megszüntetésére.de a kazánban nem tesz kárt,mert előtte van szűrő.Ez a legapróbb szennyeződéseket is megfogja .
2019. márc. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mindentudó99 ***** válasza:
Ha ragasztani akarod inkább szólj egy szakembernek. Mert azt ragasztani nem lehet. Ki kell vágni a hibás részt. Toldóval összehozni. Nem szerencsés az aljzatban toldani de mi mást tehetnél? Az adott csőszakaszt meg nem ártana átmosatni. A két végét lekötni a rendszerről és vízzel kimosatni. Ezek a csövek ha ötrétegüről van szó a radiátor előtt le vannak szűkítve a csatlakozásnál. Könnyen eldugulhat. Szólj vami szakembernek inkább ha nem értesz hozzá. J9bban jársz.
2019. márc. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Esetleg ha körbebontod a csövet/vagy ha hozzáférsz, menetmetszővel fúrj bele menetet és tekerj bele csavart,bár ha rézcső akkor ez bukta azt bontás nélkül nem úszod meg.
2019. márc. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem réz, így néz ki a lyuk:

[link]

2019. márc. 30. 18:20
 5/10 mindentudó99 ***** válasza:
Ötrétegűnek néz ki
2019. márc. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mivel ez egy műanyagcső, két komponensű ragasztóval el tudod tömíteni tartósan a lyukat.
2019. márc. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz,ehhez 2k-s ragasztó kell valahogy le kell dugózni a lyukat pl egy vékonyabb műanyagrúddal megcsiszolni a cső felületét hogy tapadjon a ragasztó utána pedig leönteni ragasztóval.


Bár hogy mennyire lesz tartós azt nem tudom.

2019. márc. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Egy vízszerelő azt tanácsolta vágjak le egy a lyuknál vastagabb csavart és azt rakjam bele. Vettem Bison két komponensű ragasztót ami vizes helyeken is lehet használni, azzal körbe kentem a csavart és úgy raktam bele. Holnap kiderül mennyire hatásos.


Köszi a válaszokat!

2019. márc. 31. 13:45
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lesz, bár azért érdekelne a végkifejlet.
2019. ápr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 indexindex válasza:
Na mi lett a végeredmény?
2019. okt. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!