Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen fúrót vegyek?

Milyen fúrót vegyek?

Figyelt kérdés
Túl sokat nem szeretnék barkácsolni, csak könyvepolcot és képeket szeretnék feltenni a falra. Erre a célra szeretnék venni fúrót. Panelban lakom, tehát ilyen falat kellene fúrni.

2019. ápr. 2. 13:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

[link]

Akkor ezt, mert a hagyományos ütvefúró kinyúvad betonban.

2019. ápr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Igor Igorovics ***** válasza:
52%

Alapvetően teljesen igaza van az első válaszolónak, jobbak a fúrókalapácsok, mint az ütvefúrók.


https://www.youtube.com/watch?v=6RV3lwm0Ofs


Ettől független - tényleg nem nagyüzemi használatra! - ez is elég lehet (ez ütvefúró):


[link]

2019. ápr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Igor Igorovics ***** válasza:
Amit az első linkelt, az nem is tűnik rossznak, de mégiscsak Extol, nem Makita, nem Bosch, nem stb. Vésni is tud, de vésőgépnek szerintem elég gyenge. Komolyabb vésőgép már sds maxos, és nem 5kj.
2019. ápr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A betonhoz pneumatikus ütvefúró kell (légkalapács), különösen a panelhoz. Ilyen célokra elég egy egész kicsi, könnyű gép, még a véső funkció sem fontos.

Ilyet, vagy hasonlót ajánlok:


https://www.youtube.com/watch?v=so0N0wdNNtw


Ez bőven megfelel neked és legutóbb csak 8e Ft körül vesztegették a Lidlben.

2019. ápr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Igor Igorovics ***** válasza:
Ezek valóban (nem is annyira) íratlan szabályok, amiket mondtok, de most azért, hogy szerencsétlen kifúrja azt a 10-15 lyukat nem feltétlen kell pneumatikus. Ráadásul az sds miatt kell bele másik tokmány is, ha fához, fémhez használná legközelebb, és a pneumatikust nehezebb szépen megvezetni, ha nincs gyakorlata benne. Az a parkside mondjuk elég pofás, és nagyon olcsó - nem sok rosszat hallottam eddig erre a márkára, és valahol azt olvastam, hogy b&d gyártja (nem tudom, hogy igaz-e), ami barkács kategóriában nem is rossz. Viszont érdemes rá vigyázni, mert ha jól látom, akkor nem kuplungos, így nem szabad terheletlen benyomni a gombot, mert gyilkolja.
2019. ápr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Igor Igorovics ***** válasza:
Tokmány ha jobban megnézem jár a Parksidehoz... :)
2019. ápr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves Igor!

Valószínűleg te még nem próbáltál panelház betonjába lyukat fúrni. Hidd el, egy mechanikus ütvefúróval még egy nyolcas furat kifúrása is komoly kihívást jelent, a szomszédok idegrendszerét pedig teljesen tropára teszi.

2019. ápr. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Még egy pont a Parkside gépeknek (Lidl). Amikor nekem kellett, akkor sajnos csak a 800W-os verzió volt kapható, 10.000-ért vettem. 8-asnál nagyobb szárat még nem tettem bele, de azt simán vitte. Mivel panelről van szó, általában képeket, karnist, polcokat rakok fel, így a 6-os szár bőven elég. A gyári fúrószárat viszonylag rövid idő alatt kinyírtam, mert amatőr voltam és nem vettem észre, hogy betonvasba fúrok. Utána vettem olyan Bosch szárat aminek az elején X alakban van a vídia. Elég drága volt, 1800Ft egyetlen szár, de az viszi a vasat is.

Szóval erre a célre tökéletesen jó bármelyik olcsóbb fúrókalapács (az SDS tokmány elárulja, csak hogy egyértelműbben körül legyen írva). Egy a lényeg, hogy ne körmös tárcsás fúrót vegyél, mert falat se tudsz vele fúrni és még a gép is tökre fog menni.

2019. ápr. 3. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem is jó a linkelt Parkside gép, csak ugye nem kapható akármikor. Nekem egyébként az eggyel nagyobb van belőle (1050 wattos, hasonlóan néz ki). Van hozzá gyors tokmány is, tehát "sima" fúrónak is jó. A hozzá adott fúrószárak valóban gyengék, a Bosch profi fúrószárai viszont nekem is beváltak.
2019. ápr. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%
Én csak azért linkeltem az alap Extolt, mert nem volt keret írva és azt ismerem. Oké, hogy Makitát, Boscht meg SDS Plus-t ajánlgattok, de abból nem lesz húszezerért 5J erejű, hanem inkább százhúszért. Emberünk azt írta, hogy KÉPEKET akar felrakni a falra. Akkor mi a tyúkért kellene neki SDS Plus és prémium? Arra a 40 lyukra amit ez a gép életében látni fog, pont elég ez is. Ágyúval verébre a 120-as gép.
2019. ápr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!