Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Akkus fúróba Ni-Cd akku...

Akkus fúróba Ni-Cd akku helyett lithiumos?

Figyelt kérdés

Van egy akkus fúróm, gyengélkedik az akkuja, meg se lepődök, hogy a 2014 -es géphez már nem kapni akkut, felújítás 25.000 Ft lenne, ha mindegyiket akarom akkor már 50... ez semmiképp nem gazdaságos.


Hely szerintem lenne hozzá, hogy ha kipakolom a cellákat és ugyanoda forrasztom a kivezetéseket tennék bele egy lithiumos akkut.


Lehet ilyen célra akkut kapni? Akár töltővel együtt?


Gondolom a gépnek, mindegy milyen akku hajtja, ha ugyanaz a feszültsége és le tudja adni a megfelelő áramot.


2019. ápr. 23. 14:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én a következőt szoktam ilyen esetekben. Szétszedem az akku pakkot, megnézem, milyen cellákból áll és megrendelem pont ugyanazokat a cellákat típus alapján. eBayen fillérekbe kerülnek pl a laptop akku cellák (4.000 Ft-ból kb megvan 6 db cella laptophoz).

A ponthegesztést forrasztással szoktam kiváltani (a felület megfelelő előkészítésével lehetséges)

2019. ápr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Tudom, hogy vannak gépek 20ezer körül, de sajnos azt gondolom ideig óráig működnek. Pár év múlva ha akarnék akkut venni hozzá biztos vagyok benne, hogy nem lehet majd kapni, vagy gép árán. Kidobni meg sajnálom a meglévőt, de benne van a pakliban, hogy ez lesz a sorsa.

2019. ápr. 25. 11:47
 13/14 anonim ***** válasza:
A worzone/parkside már nem gagyi, arra bőven elég hogy hétvégente egy marék facsavart behajts.
2019. ápr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Megoszlanak a vélemények... van facebook-on parkside -os csoport, ott inkább dicsérik, ismerősnél meg az a tapasztalat, hogy gyakorlatilag minden smi parkside elromlott. Az aldisra most esküszik, hogy az jó, de nehéz elhinni mitől lenne jobb. Kb. ugyanúgy néznek ki, kb. ugyanannyiba kerülnek. A kettő árát, hogy összeadja már kijön egy makita.
2019. ápr. 25. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!