Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Rozsdásodó fémet miben áztatha...

Rozsdásodó fémet miben áztathatom?

Figyelt kérdés

Tus toll végekre rászáradt a tinta, sajnos acélból van, az egyiket benne hagytam a tintába és berozsdásodott. Kb 5000ft egy ilyen tus toll vég mert antik beszerezhetetlen és sajnos az előző tulaj nem vigyázott rá.

A benzin acton nem oldotta a tintát, ecettől rozsdásodhat a fém?

A rozsdamaró szétmarná az ötvözetét. Ötlet?



2019. máj. 22. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindkettő marná. A tintát viszont nem hinnèm. Oldószert kell keresni a tintához. Kromofág?
2019. máj. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kromofág marja az alábbiakat? Króm, nikkel, ón, galvánium, ezüst, bronz, réz, mert a felsorolt anyagok bármelyike lehet a marni kívánt fémben.
2019. máj. 22. 13:11
 3/6 anonim válasza:
Forró víz. 1 perc, majd szárazra törlés.
2019. máj. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy kis ecettel csak megpróbáltam és fültisztítóval átcsutakoltam 90%-ban sikerült megtakarítanom, ennyi már elég hogy fogjanak.
2019. máj. 22. 14:38
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és egy finom ecsettel leolajoztam egy nagyon finom olajjal. Fél csepp elég volt a 43 hegyre.
2019. máj. 22. 14:39
 6/6 A kérdező kommentje:
Az acetontól vagy a tintától elmattult az egyik fej, de még működik.
2019. máj. 24. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!