Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Válás után kit illet meg a...

Válás után kit illet meg a közös ház?

Figyelt kérdés
Feleségem le lépett 3 éve külföldre. A ház hiteleit 3 éve egyedül fizetem rá költöttem az ingatlanra 3m Ft-ot. Számlákkal/csekekkel igazolni tudom. Viszont a ház kettőnk néven van és vissza akar költözni. Mit tudok tenni ilyen esetben?
2019. júl. 29. 21:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Eladjátok és feleztek.

Ha házasok vagytok, akkor megszívtad, mert "közös szerzemény" akármennyit invesztáltál bele.

Nem ártana egy jó ügyvéd!

2019. júl. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Semmit. Joga van bemenni, tulajdonos. Le kell ülni, átbeszélni hogyan tovább, ha nincs megegyezés, hosszú pereskedés.
2019. júl. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De bizonyítani tudom, hogy elment 3 éve és mindent egyedül fizettem. A váló pert nehéz beadni úgy, hogy elment és azt se tudom hova
2019. júl. 29. 21:17
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Erre kell a jó ügyvéd, hogy eddig mi volt az sajnos senkit nem érdekel. Ha nincs alku, akkor bíróság. Ott tudod érvényesíteni ezeket a dolgokat. Én megpróbálnám kifizetni, már ha van pénzed.
2019. júl. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Ha évek óta különéltek, mert elhagyott, (és nem azért mert kint dolgozott) akkor tényleg lehet, hogy egy jó ügyvéd tudna segíteni abban, hogy a befizetett pénzedhez és a felújítás árához hozzájuss.

Viszont ez csak úgy megy, ha a házat eladjátok.

Ha ő nem akarja eladni, akkor fizessen ki téged, indítsatok az ügyvéddel "Közös tulajdon megszüntetése iránti pert".

2019. júl. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nekem kell a ház, de ne már, hogy a végén amit rá költöttem 3m Ft-ot amivel növeltem az ingatlan értékét azt is ki keljen fizetnem neki
2019. júl. 29. 21:26
 7/15 A kérdező kommentje:
Mármint a felét
2019. júl. 29. 21:27
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy elment, nem jelent semmit, ez nem jelenti azt, hogy megszünt a kapcsolatotok - rengeteg ember él a házastárstól külön külföldön mindenféle szakitási szándék nélkül.

Az, hogy te fizetted a hiteleket, nem számít, mert a házasságban jogilag vagyonközösség van (kivéve, ha ettöl eltérö szerzödés van köztetek érvényben), ezért akkor is közösnek számítanana törlesztés (is), ha ö otthon él egyetlen fillér jövedelem nélkül, és csak a te jövedelmedböl megy a törlesztés.

Ebböl következöen a ház teljes mértékben közös, a feleségednek tökéletesen jogában áll beköltözni oda.


Ha el akarsz válni, akkor a vagyonmegosztás során ezt is elosztják köztetek, a fele érték a feleségedet illeti. (Meg téged is a fele az ö esetleges bankszámlájának)

A bíróság dönthet arról, hogy ki használhatja az ingatlant, igen sok esetben megosztott használatot ítélnek meg.

A házat el lehet adni, és az árát felezni.

2019. júl. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem dolgozni ment ki szét mentünk, de nem tudom hova ment így hiába adtam be a váló pert.
2019. júl. 29. 21:30
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a feleséged nem hajlandó megállapodni, akkor bírósági vagyonmegosztás lesz. Mivel a házastársi életközösségetek három éve megszűnt, és ez valószínűleg pl. tanúkkal bizonyítható, várható, hogy a vagyonmegosztásnál a bíróság figyelembe veszi azokat a költségeket, amiket a házra a saját jövedelmedből a házra költöttél, és feltehetően a feleségedet illető részből levonásra kerül. Ehhez mindenképpen ügyvéd kell. Azt javaslom, hogy már ahhoz is keress egy jó családjogi ügyvédet, ha csak simán meg akarsz állapodni vele!Ekkor közös megegyezéssel intézhetitek a vagyonmegosztást, ha sikerül megállapodni, azt az ügyvéd írásba foglalja, a bíróság pedig jóvá hagyja.
2019. júl. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!