Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy több lakásból álló épületn...

Egy több lakásból álló épületnek van egy (fő) tulajdonosa?

Figyelt kérdés

Ugye a lakásokat, amik ebben az épületben vannak, és megveszi a család, akkor az a lakás a család tulajdona. De ettől függetlenül a teljes épületnek van egy fő gazdája? (Akié maga a teljes épület?)

Vagy ilyeb nincs?


2019. aug. 6. 04:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Maximum új èpítèsű társasháznál a vállalkozó, amíg el nem adja. Bár akkor is külön èrtèket kèpviselnek a lakások, a közös terek, szerkezetek közös tulajdonban vannak. Tehát nem járhat fel alá, mint egy báró :)
2019. aug. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Van, olyan, hogy egy egész ház bérlakásokból áll, ilyenkor lehet egy cég vagy akár egy önkormányzat is a tulajdonos.


De ha a lakásokat megvásárolták akkor a lakásokon kívül esö rész a közös helységek, ezeket a közösköltségböl gondozzák.

Pl tetö, lépcsöház, pince, külsö terület...

2019. aug. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én laktam olyan tàrsasházban (pici volt, 5 lakásos), hogy volt egy ún. többsègi tulajdonos, a lakás nm-ek szerint az övé volt a ház nagyobbik része. Ott kvázi az övé volt maga az épület is ezen az alapon (valamikor még előttünk csináltak társasházi iratokat, amiben ez le volt fektetve, de nem volt közös képviselő meg közös költség, feleslegesnek ítélték). Szerintem ezzel a verzióval csak a baj van.
2019. aug. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. aug. 6. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!