Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha a ház bezárja a betörőt,...

Ha a ház bezárja a betörőt, akkor feljelenthet?

Figyelt kérdés

Az az ötletem, hogy családi házunkat megcsinálom "okosra". Ez többek közt azt tartalmazná, ha illetéktelen személy tör be a házba (nyitva hagyott ablak/garázs/akármi miatt), akkor a ház bezárja saját magát, úgy, hogy mi nem vagyunk otthon, és mindezt automatikusan, tehát nem lehetne kijutni. Az összes ablakon elektromos redőny/rács van, így megoldható lenne ez, és ekkor persze jelezne a ház, hogy baj van, de kamerán keresztül csekkolhatjuk is, hogy mi a helyzet.


A jogi része: Amennyiben ez megtörténik, hogy egy betörő valamiért itt lesz, és nem tud "kimenekülni" a házból, akkor személyi szabadság korlátozása miatt beperelhet? Független attól, hogy őt is bíróság elé állítják, de a jogi része érdekel a dolognak.



2019. aug. 10. 22:33
 1/3 A kérdező kommentje:

A kérdés inkább elméleti, mint valós, de ettől függetlenül eljátszottam a gondolattal.

Pénzügyileg nem érné meg: X értéket tudna elvinni, a rendszer kiépítése pedig kb 3X lenne + több kárt tud okozni addig, amíg kipróbál jutni, tehát 5X-be kerülne, az X értékhez képest.


De még továbbfejlesztve az ötletet: Az összes lámpa okos, tehát ilyen esetben elkezdeni vibrálni, majd teljes sötétség, majd teljes világosság, majd vibrálás, stb. Ha vibrál, és rosszul lesz epilepsziás rohammal, akkor feljelenthet vajon? :D

2019. aug. 10. 22:37
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Bűncselekmény esetén az elkövetőt a rendőrség megérkezéséig vissza lehet tartani. Gondolj bele: a bolti tolvajt is ottfogják. És az ő szempontjából tök mindegy, hogy emberi kezek vagy bezárt nyílászárók akadályozzák a távozásban. Szóval az okosházadba tervezz be rendőrségi riasztót is.

Szerintem epilepszia miatt nem jelenthet fel, mert nem tudja bizonyítani, hogy direkt az volt a célod, simán mondhatod, hogy a villódzó váltakozó fény a hobbid. Van olyan okosház is, ami ki-be kapcsolgatja a villanyt, hogy ne tudják, mikor nincs otthon a gazdája.

2019. aug. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
80%
Az ötlet maga nem lenne rossz, de mint írtad is, nagyon sok kárt tudna okozni, amíg be lenne zárva. Bár én inkább azt szorgalmaznám, hogy ne tudjon bejutni a házba. Epilepsziát meg nagyon kevesen kapnak egy kis fényvibrálástól. Elvileg nekem is hajlamosnak kellene lennem rá, de meg se kottyan pl a sztroboszkóp villódzása.
2019. aug. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!