Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fiatalok! Hogy éltek meg havi...

Fiatalok! Hogy éltek meg havi 150 ezer nettó alatt, szingliként?

Figyelt kérdés

Én átlag 140-et keresek, de ez is egyszerűen katasztrófa. :( Egy szobáért fizetek fixen 50 ezret (nem Pest), szóval marad 90 ezer, de ebből havi 60 elmegy arra, hogy eszem, eljárok ide-oda, alap dolgok. Nem nagy extrák, kaján igyekszem spórolni. 30 ezret meg minden hónapban beadok a diákhitelem törlesztésére, hogy gyorsan fogyjon. Szóval jó esetben marad havi 10 ezer ft-om, ha spórolok a kaján az meg kell ruhára. Sajnos tavaly is kellett kérnem anyától téli cuccokra, nyári ruháim még vannak azért.


Persze biztos lehetne többet is spórolni, de akkor társasági életem nem lenne, kávézókban szoktunk lenni. Sportfoglalkozásokra nem járok így. 10-20 ezer plusz lenne havonta :O


Én azt érzem, hogy szobát bérlő fiatalként is minimum nettó 200 kéne ahhoz, hogy normális színvonalon élhessen az ember, amibe belefér esetleg a színház is néha, mert még a mozi is drága nekem, amióta dolgozom. :(


Persze gondolom lesz ez majd jobb is, de még egy darabig ez lesz sajnos, olyan a szakmám, hogy fel kell építenie magát az embernek.


Talán csak az a bajom, hogy amikor még szülőkkel éltem, más volt az életszínvonal. 180 nm kertes ház, nyaralás minden évben, persze ők is 15 év alatt érték ezt el, pedig még diplomájuk sincs, vállalkozók.


Nehéz elfogadni, hogy sajnos nekem is mélyről kell kezdeni, a legtöbb ismerősöm nettója kezdőként is magasabb a szüleinél, ezt jelenti "fejlődni". Hát én teljesen más irányt választottam. :D



2019. aug. 28. 17:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt nem írtam, hogy nő vagyok.
2019. aug. 28. 17:35
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek el kell kezdeni valahol. Nehèz persze, de ahogy te mondtad, a szüleid sem 1 nap alatt érték el a nagy házat meg a nyaralást.
2019. aug. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy párral könnyebb, plusz majd beindul a karrier. Sokan így kezdtük, mint te. Aztán jobb lett.
2019. aug. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12%
Olyan munkát, szakmát kellett volna választani, ami normálisan fizet.
2019. aug. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, hogy ez segít-e rajtad, de én pl utoljára 2 éve vettem ruhákat, azokat is a turkálóból. A divatra rengeteg zsé megy el teljesen fölöslegesen, mert olyan emberek előtt villogunk az ilyen-olyan rucikban, akik vagy nem szeretnek minket, vagy ha igen, akkor önmagunkért és nem a ruháinkért. Persze, legyen meleg az a téli kabát, de rengeteget spóroltam már, mióta 10 éve ugyanabban a kabátban tolom, és hidd el, senkit se zavar. Az eljárkálás helyett letöltöm a filmeket, otthon ráadásul úgy mehetek ki közben pisilni, hogy megállíthatom a filmet! Szép dolog, ha a szülők sikerre vitték, de Te se feledd, hogy ők voltak az utolsó olyan generáció, akik mindig jobban és jobban éltek a szüleiknél. A 2000-es évek óta ez a tendencia mind inkább megfordulni látszik, és egyre nehezebb fiatalként foldogulni, mert egyre gyorsabb, egyre kiszámíthatatlanabb a világ. Ên is csóró bölcsész vagyok, és azon töröm nap mint nap a fejem, hogy hogy tudnék felkapaszkodni anyagilag, de nem adom fel - te se tedd :)
2019. aug. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet élni, csak épp eléggé alacsony színvonalon.
2019. aug. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen. Nekem (fél)szoba bérléssel, autó költségek nélkül (cég állja) átlagosan 180 megy el havi szinten. Ha össze húztam volna a szíjat, akkor talán beférnék 140 alá, de az már tényleg a májkérmes kenyér kategória.


A szobáért fix 50 egészen jó, a 60 ezer kajára is reális, nekem is ennyi jön ki (kaja+általános bevásárlás).


Megoldás lehet, hogy átmenetileg is jobb állást találni akár nem szakmába vágót. VAgy a karrieredben fejlődsz, plusz munkát vállalsz, maszekolsz.

2019. aug. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a hasznos kommenteket! :) Hajrá nektek is!


Pszichológus leszek és a szakképzés miatt nem válthatok munkát. Ez meg tényleg olyan szakma, hogy nagyon szép, nagyon hasznosnak tartom és segítek az embereknek, de amíg nem jutunk el a magánpraxis szintre, addig nem lehet vele jól keresni. A szervezetpszichológiát, kriminálpszichológiát nem tartom igazi pszichológiának, mert bár nyilván erre épít, az eredeti a tipikus "karosszék pszichológia" kiskamasz korom óta ez a vágyam és a való életben is szeretem meghallgatni a barátokat, rokonokat, ismerősöket, így családterapeuta leszek. Szóval biztosan nem lennék HR-es egy jobb fizuért csak azért mert ezzel a diplomával oda is felvesznek kb. bárkit. :D Tapasztalat.

2019. aug. 28. 20:38
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

#4, jaham, ilyen munkahelyből van 10-20 ezer - a nagyobb városokban. Vidéken meg lófsz van.

Tehát 10-20 ezer embernek jut jól fizető állás. A többivel mi a terved? Ja tudom, takarodjanak ki külföldre, de leginkább dögöljenek meg, oszt probléma letudva.

Rózsadombról okoskodók: üdvözlet néktek!

2019. aug. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Kicsit off, de manapság nagyon divatosak a coach-ok. Nekem kívülállóként alap pszichológusoknak tűnnek, de ha ez nincs is így, neked könnyű lenne elvégezni ilyen képzést, és keresni egy kis mellékest egyéni vállalkozóként pl.

Egyébként spórolni lehet, mást nem nagyon (még). Ruhákon, kozmetikai szereken, főzésen (minél többet főzni, szendvicset készíteni, kevész kész kaját venni)... eladni a megunt cuccokat neten. Érdekes listát írni arról, mi az a tárgy, akármi, ami mindenképpen fontos, és mi az, ami tulajdonképpen felesleges és később sem kell majd.

2019. aug. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!