Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fiatalok! Hogy éltek meg havi...

Fiatalok! Hogy éltek meg havi 150 ezer nettó alatt, szingliként?

Figyelt kérdés

Én átlag 140-et keresek, de ez is egyszerűen katasztrófa. :( Egy szobáért fizetek fixen 50 ezret (nem Pest), szóval marad 90 ezer, de ebből havi 60 elmegy arra, hogy eszem, eljárok ide-oda, alap dolgok. Nem nagy extrák, kaján igyekszem spórolni. 30 ezret meg minden hónapban beadok a diákhitelem törlesztésére, hogy gyorsan fogyjon. Szóval jó esetben marad havi 10 ezer ft-om, ha spórolok a kaján az meg kell ruhára. Sajnos tavaly is kellett kérnem anyától téli cuccokra, nyári ruháim még vannak azért.


Persze biztos lehetne többet is spórolni, de akkor társasági életem nem lenne, kávézókban szoktunk lenni. Sportfoglalkozásokra nem járok így. 10-20 ezer plusz lenne havonta :O


Én azt érzem, hogy szobát bérlő fiatalként is minimum nettó 200 kéne ahhoz, hogy normális színvonalon élhessen az ember, amibe belefér esetleg a színház is néha, mert még a mozi is drága nekem, amióta dolgozom. :(


Persze gondolom lesz ez majd jobb is, de még egy darabig ez lesz sajnos, olyan a szakmám, hogy fel kell építenie magát az embernek.


Talán csak az a bajom, hogy amikor még szülőkkel éltem, más volt az életszínvonal. 180 nm kertes ház, nyaralás minden évben, persze ők is 15 év alatt érték ezt el, pedig még diplomájuk sincs, vállalkozók.


Nehéz elfogadni, hogy sajnos nekem is mélyről kell kezdeni, a legtöbb ismerősöm nettója kezdőként is magasabb a szüleinél, ezt jelenti "fejlődni". Hát én teljesen más irányt választottam. :D



2019. aug. 28. 17:33
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Elárulom a coach nem pszichológus, emiatt én pl: megtiltanám, hogy pszichos diploma nélkül csinálja valaki,de sajnos lehet, valóban. Az a baj, hogy ők nem tudják hol a határ a lelki turkálásban. A pszichológus fel tudja mérni, mi az, ami kívül esik a kompetenciáin, bár ehhez is gyakorlás kell. Mondjuk engem érdekel a coaching, csak az is baj vele, hogy huszonévesen nagyon hiteltelen egy olyan coach, aki semmit se tett le az asztalra még. Többnyire üzleti coachok vannak ugyanis, magánéleti coachnak lenni pszichológus végzettség nélkül szerintem extrán necces.
2019. aug. 28. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!