Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudom a társasházi...

Hogyan tudom a társasházi képviselőnket rávenni, hogy tegye a dolgát?

Figyelt kérdés
Hosszú-hosszú ideje nincs kint a házunkban (ahogy - gondolom a T. képviselő úr többi házában sem) Tűzvédelmi előírás, Menekülési terv és útvonal, stb. aminek kötelezően kint kéne lennie. Miután már többször szóba került, mindig csak "terelt". Ezek helyett utasító és tiltó üzeneteket rak ki a lépcsőház forgalmasabb pontjaira. Mivel ebből kisebb nézeteltérésünk támadt legutóbb, ha én kezdeményeznék egy hatósági bejárást, azonnal tudná, hogy nekem köszönheti a kellemetlenséget és - rá jellemző módon - sértettségében azonnal áskálódni kezdene ellenem valamilyen módon. Ez nekem nem hiányzik, de szeretném végre elérni, hogy megtegye, amit tennie kell.
2019. aug. 30. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
A többi lakóval együtt szólni neki. Akkor nem mondhatja, hogy te piszkálod. Lakógyűlésen felszólítani. Vagy ha egyébként sem végzi jól a munkáját, akkor leváltani. Ő nem a főnökötök. Ő dolgozik nektek, a ti felhatalmazásotok alapján.
2019. aug. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Mikor épült a társasház?
2019. aug. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 alletta ***** válasza:
48%
Lakókkal összefogva lakógyűlést összehívni, és leváltani. Mindent (szavazás stb.) írásban rögzíteni.
2019. aug. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlenül kérdeztem rá az építés évére. Mert lehet, hogy olyat próbálsz számonkérni a közös képviselőn, ami nem is kötelező adott esetben...

Még valami: ahogy írtad, "hatósági bejárás" esetén, egy esetleg kiszabott bírságot nem a KK-nak kell majd kifizetnie, hanem a társasháznak.

2019. aug. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítséget.
2019. szept. 2. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!