Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A fahasító gép légtelenítő...

A fahasító gép légtelenítő csavarja nyitva legyen hasogatás közben?

Figyelt kérdés

Elolvasva a használati útmutatót és elolvasva más gépek internetes leírását, számomra világossá vált, hogy ezeket a google fordítójával készítik és a különböző részeket úgy ollózzák össze minden géphez, sokszor érthetetlen katymaz az egész. Senki nem ellenőrzi és ezért elég balesetveszélyes. Teljesen egyértelmű, hogy a fordítást végző ember soha életében nem látott hastó gépet.


Tudja valaki, hogy a légtelenítő csavart mikor kell kinyitni?


Olaj feltöltéskor nyilván nyitva kell legyen.


Amikor hasítom a fát, akkor működés közben is nyitva kell lennie egy-két fordulatnyira? (Most így használom, biztos ami biztos.)


Azért kérdezem, mert a hidraulikus rendszerek általában automatikus légtelenítéssel vannak ellátva, nem értem ezek miért lennének kivételek.



2019. szept. 1. 15:02
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
Csak szállításkor legyen betekerve. Ha használod akkor ne szorítsd rá a csavart csak hagyd lazán. Nekem is van. Egy hasító gép kereskedőtől vettem aki szervizel is. Ö mondta hogy csak akkor szorítsam rá ha szállítani amarom a gépet nehogy kifpllyon.
2019. szept. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyisd ki. Használat közben melegszik az olaj, ott tud távozni a keletkező gőz. Ha lezárva használod folyamatosan, akkor lenyomhatja a a munkahenger végén, és utána sosem lesz tökéletes a gép. Nekünk azt mondták a szintén Szervíz/vételi helyen.

Használat után visszazárhatod, de használatkor nyisd ki mindig.

2019. szept. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem nyitod ki nem is dolgozik a gép.A szivattyú által elnyomott olaj helyére levegőnek kell kerülni .
2019. szept. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Úgy használom, hogy kitekerem 2-3 fordulatnyit. Csak a munka végén zárom le. Igen én is erre gondoltam, hogy a melegedő olajból távozik a vízgőz és egyéb adalékok, ezeknek kell távozniuk.
2019. szept. 1. 20:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Hűha! Itt elég komoly problémák vannak még a működésével kapcsolatban is. Nem is tudom, hogy mi lenne a hasznosabb leírna az egész működését vagy csak az itt felmerült állításokra válaszolni.


Ha csak az itt felmerült állításokra reagálok talán az a legrövidebb.

Kezdjük azzal, hogy a hidraulika olajból nem fog semmilyen gőz keletkezni. Felmerült a víz gőz is ha az olajba víz került akkor azt le kell cserélni mivel a víz nem úgy sűríthető mint az olaj ezért kisebb lesz a teljesítménye és a hidraulika szivattyúnak sem tesz jót.


"Ha nem nyitod ki nem is dolgozik a gép.A szivattyú által elnyomott olaj helyére levegőnek kell kerülni ."

Ez egy nagy baromság a munkahengerben mindkét irányba olaj mozgatja, ha levegő kerül a rendszerbe akkor a munkahenger darabos lesz a mozgása és nem is fog akkora erőt kifejteni. Ezért is kell légteleníteni a rendszert ha elég olaj van benne akkor kidolgozza magából a levegőt és utána már nem tud levegő jutni a rendszerbe.


Ha már kidolgozta a gép a benne maradt levegőt utána be lehet tekerni a csavart de az sem probléma ha nincs teljesen meghúzva csak arra kell figyelni, hogy mozgatásnál legyen meghúzva mer esetleg kifolyhat az olajból. Illetve ha víz érné a gépet akkor ha nincs meghúzva a csavar akkor víz kerülhet az olajba.


Egyébként sokan megfelejtkeznek róla illetve nem is tudják de 3-5 évente le kell cserélni a hidraulika olajat benne és ha van benne akkor szűrőt is. Mivel az olajban lévő adalékanyagok elvesztik a tulajdonságaikat pl.: felhabzásgátló.


" Ha lezárva használod folyamatosan, akkor lenyomhatja a a munkahenger végén,"

Ha a szimeringe gonosz akkor az azért megy szét mert gagyi minőségű, semmi köze nincs ahhoz hogy levegős a rendszer. Csere után ugyan olyan lesz a gép hacsak szereléskor nem szúrnak el valamit.

2019. szept. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!