Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért szidják sokan a panelház...

Miért szidják sokan a panelházakat?

Figyelt kérdés
Panelben lakom jó pár éve, 8. emeleti lakásban. Télen mindig meleg van bent, a lakás csontszáraz, jó világos is, a légúti panaszaim is elmúltak. Egyedül a nyár az, ami ha tartós 40 fokok vannak keményebb, de kibírható. Előtte téglaépítésű házakban, lakásokban laktam, akár újabb volt, akár régebbi dohosak voltak, magas volt bennük a páratartalom, jégvermek voltak, egyszerűen élhetetlenek voltak. Mi szól mégis a panelek ellen?
2019. szept. 11. 22:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

... pedig a csúszózsalus klasszisokkal jobb a panelnél hőtartásban is, mivel nem panelekből van összerakosgatva, hanem egybe van öntve az egész ház.

Csak hát beton az is.

2019. szept. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Viszont az utca túloldalán a 120 éves tégla házakban ez egy 150-200 nm-es lakás rezsije, nem egy 50 nm-esé!


Mi a 90-es években csúszózsalus lakótelepi házból régibe költöztünk 50 nm-ből 90 nm-be és ezzel a rezsink pontosan megfeleződött!!"


A kertesnél/családinál viszont ott van egy csomó olyan REJTETT kiadás, amit nem számolsz bele közvetlenül a rezsibe hónapról hónapra (mint a vizet, villanyt, gázt), de plusz kiadásként jelentkezik. Pl. fűnyíróba benzin, ablakokra ajtókra festékek, kültéri falfestékek, habarcs, tapasztás, toldozgatás-foltozgatás, javítgatások, kerítés vagy garázsajtó festegetése, javítás költségei, viharkárok esetén tető foltozgatás, cserép pótolgatás és még nagyon sok minden, amik a panelekben nincsenek. Ha ezt mind összeszámolod, nem biztos, hogy olcsóbb, mint a panel. Sőt. De én nem szeretném egyik mellet sem letenni a kardot. Ezért írtam, hogy mindegyiknek van előnye és hátránya is.

2019. szept. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
42%

Utolsó!


Aki kertes házat vesz, az nem azért teszi mert versenyezni akar egy panelnek a rezsijével.

(Aki Mercit vesz, az nem azért teszi, mert versenyezni akar egy Trabanttal.)


Nem is értem, hogy hogyan lehetne összehasonlítani egy 40 m2-es panellakás rezsijét, egy x100 m2-es családi házéval, ahol -többnyire- magában csak a nappali ekkora??!

2019. szept. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
12: A LAKÁSOK közt a legdrágább a panel fenntartása.
2019. szept. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!