Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ez szabályos? Tehetek valamit?

Ez szabályos? Tehetek valamit?

Figyelt kérdés
Újonnan vásárolt házunk szomszédjában 2 kaptárt láttam.Ha valóban tele van méhekkel és méhészeti tevékenység folyik, az nagyon zavarna, mert féltem a családomat.

2019. szept. 13. 00:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem termelődik virágpor az orrod hegyén nem lesz bajod. Se neked se a családodnak.

Ha ennek megfelel nem tehetsz semmit.

15/1969. (XI. 6.) MÉM rendelet

2019. szept. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Te laknál 1000 méh szomszédjában??


És ha esetleg allergiás vagyok?

2019. szept. 13. 01:09
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédomnál 100+ kaptár méh van.

Allergiás vagyok a méhcsípésre, de amióta itt lakunk /6éve/ egyszer sem csíptek meg.

2019. szept. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha zavar, mért vetted meg a házat?
2019. szept. 13. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Te mentél oda, és már feljelentgetni akarod.

Jellemző erre a komcsi népre, a vérében van...

2019. szept. 13. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy vannak méhek. Most derült ki.
2019. szept. 13. 07:02
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak megenni. A mèhek csak akkor támadnak ha vèdik a kaptárat ès felbosszantod nagyon őket. Alapból elkerülik a csípèst, mert ők is elpusztulnak utána.

Inkább olvassál róluk èrtsed meg őket ès nem fogsz ok nèlkül parázni tőlük.

Rajtad kívül másnak is van joga, nem kell mindjár elpusztítani másokat, csak mert bekèpzelsz ès bebeszèlsz megadnak dolgokat.

2019. szept. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az alsó szomszédomnak az erkélyen van egy kaptárja,

(vidéki kisváros)(igen, ennyi esze van) sem én ,sem 2 éve az albérlőm se vette észre. A srác szólta el magát.

Én arra figyelnék pl. kutyának kitett vízre/medencére rájárhatnak nagy melegben, de remélem van annyi esze a gazdájuknak, hogy tesz ki nekik vizet. Másnál is láttam a kertben kaptárt, nem bántottak senkit.

2019. szept. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szóval eddig te sem vetted észre (nem gyilkolnak rajban a méhek a kertedben), de amint megláttad a két kaptárt, zavarni kezdett.

A szüleim anno "nagyban" méhészkedtek 60 családdal. A méheket költöztették, jártak velük erdőről erdőre. Én ebbe az életbe nőttem bele. Végül a méheinket lemérgezték, belefáradtak és szomorodtak az emberi baromságba. A megmaradt 4 kaptárat hazahozták és életük végéig gondoztuk a családokat. Megsúgom, én azon az udvaron nőttem fel, ahol a 4 kaptár volt, nem a szomszédjában. SOHA egy sem csípett meg, pedig nem egyszer nyúltam be a kaptárba és cserélgettem benne kereteket. Egész életemben egy olyan esetre emlékszem, amikor több is megszúrt, de ott én hibáztam a kaptárban nyúlkálva. Az meg egyiket sem izgatja, hogy én rohangálok az udvaron, vagy napozok egy szál bikiniben, ha nem hajkurászom őket. Nem veszélyes vadállatok. Védekezésből csípnek, nem kedvtelésből, nem mellesleg nagyon hasznos jószágok!!!

Nem tudom mekkora kaptárak, de két kaptár azért általában nagyon messze áll a méhészeti tevékenységtől, inkább csak kedvtelés.

Feltehetném a kérdést, hogyha én allergiás vagyok a szomszédom macskájára és féltem a családomat a karmaitól, akkor jogom van eltüntettetni onnan?

2019. szept. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor se zavarna ha allergiás lennél rá? Nyilván nagyobb az esélye hogy ott csípnek meg mint máshol a városban.
2019. szept. 13. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!