Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Átlagos (vagy kicsit jobb)...

Átlagos (vagy kicsit jobb) festő tíz óra munkával meg tud keresni 70. 000-80. 000 bruttót naponta (Budapesten, vagy Szolnokon, vagy Debrecenben)?

Figyelt kérdés
2019. szept. 13. 16:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
55%
Akik lepontoznak, kifejthetnék...
2019. szept. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
52%

Ennyi penzt meg kulfoldon sem keresnek a festok.

En is csak akkor keresek ennyit vagy kicsit tobbet ha maszekolok.

Magyarorszagon kb 20-30 ezer korulkeresnek a vallalkozok naponta, az alkalmazott meg max egy 10est keres naponta.

2019. szept. 14. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
54%

Egyszerű szobafestő mázoló nem fog kiemelkedően keresni sehol...

De pl megtanulod ezt:

[link]

Ha ezt megtanulod, és szépen tudaz dolgozni, ezzel ha bekerülsz olyan körökbe, akkor akár itthon is rongyosra keresheted a segged...

Nagybátyámék ezt csinálják világszerte rohadt durva pénzekért...

És elárulok valamit, new york manhattan, monaco, dubai, stb stb, a gazdag negyedekben, a leggazdagabbak házaiba mint vállalkozó be sem teheted a lábadat, ha nem rendelkezel bizonyos szintű biztosítással... Pl dolgoztam olyan helyen, asztalosként, ahová be se mehettünk bolna, ha a cég nem perkál ki évi 1millió dollárt a biztosításra... De ezt a pénz meg is kell ám keresni... És ezt egy vállalkozó sem látástól kukulásig munkával teremti meg, hanem egyszerűen magasabb, sokkal magasabb árakon dolgozik.

Kérdeztem főnököt, hogy ez miért van, és elmagyarázta, ha pl festő kiborít egy vödör festéket a szőnyegpadlóra az emeleti folyosón, akkor a ház mind az 50 emeletén le kell cserélni a szőnyegpadlót, mert annak egységes, egybefüggő színt kell adnia... És elhihetitek, az ilyen épületekben, szőnyegpadlóból sem a legolcsóbbat teszik...

Nekünk mjnkásoknak a főbejáraton mégcsak be se volt szabad mennünk, külön személyzeti bejárat volt, külön lifttel, amihez nem nyúlhatunk, mert egy külön liftkezelő működteti... Te mint egyszerű paraszt, ott a lift gombot nem nyomhatod meg...

Es igen, ilyen helyeken az iparosok röhögve meg keresik ezt a pénzt, akár óránként... Csak idáig el is kell jutni, ilyen körökbe be is kell jutni...

De pl new yorkban szakmunkásként nem nehéz, rengeteg magyar származású zsidó vállalkozó van, akik javarészt magyarokat alkalmaznak, és minden szakterületen ott is hiány van.

Én 3 évet lehúztambott, majd úgy, hogy ott is nagylábon éltem, a félretett pénzemből felhúztam itthon a 140m² műhelyemet 30millió ft értékű géppel.

2019. szept. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
#13 még mindig Magyarországról van szó. Külföldi luxus szállodák és magyar családi házak, a kettő pont nem ugyan az.
2019. szept. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
És ha a festő egy nap (persze nyilván több napot kell mindkét helyre visszamennie) két helyen is dolgozik például öt és hat órát? Akkor már csak megvan neki a fővárosban, vagy annak agglomerációjában negyven, vagy hatvan ezer forint bruttója... Pláne, ha az egyik helyen nem kell sok előkészítés...
2019. szept. 14. 14:02
 16/22 anonim ***** válasza:
40%
14 még mindig azt szajkózom, hogy itthon is megtaláltam ugyan azt a vásárló réteget...
2019. szept. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
68%
Egyedi esetek lehetnek, mikor összejön ez az összeg, de átlagos festő mázolókent napi 20.000 a felső határ alkalmazottként, vallalkozóként meg ne felejtkezz meg a járandósságokról, az alkalmazottakról, az amortizációs költségekről, a rezsióradíjról... Szépen hangzik amit egy vállalkozo szájából hallasz összeg, tudom, de az sosem annyi.
2019. szept. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
45%
Ha havi 1.6millát keresne 20 munkanappal egy festő, nem hiszem, hogy hiány lenne a szakmában... Márpedig az van.
2019. szept. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
45%

Erős a gyanúm, hogy a kérdező még egy négyzetméternyi területet sem festett le, csak ábrándozik....

Két festő lehet hogy keres egy hét alatt 500 ezret, de abból lejönnek az anyag költségek, az autó, a szerszámok, adó, tb, stb.

Jó ha marad fejenként egy százas egy hétre ...

2019. szept. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
87%

"Pl dolgoztam olyan helyen, asztalosként, ahová be se mehettünk bolna, ha a cég nem perkál ki évi 1millió dollárt a biztosításra... "


Itt valamit felreertettel mert nem fizetnek 1 millio dollart biztositasra hanem 1 millio dollarra vannak biztositva. Fizetnek evente pl $1000-$1500 dollart biztositasra es ha valami tortenik munka kozben pl leontik a draga szonyeget ragasztoval akkor a biztosito 1 millio dollarig fizet.

Ha olyan hulyeseget csinalsz ami miatt leeg az 1 millio dollaros haz akkor a biztosito fizet, ha a haz nagyobb erteku akkor a tulaj perelni fog.


Megis hogy tudna egy atlagos festo 10 ora munkaval 70-80 ezret megkeresni?

1 szoba kifestese mennyezet, falak, 2 kulonbozo szin(feher es valami szin a falon), javitasok, szaradasi ido eltart 1 napig 1 embernek.

Ki fog fizetni 70-80 ezer forintot egy szoba kifesteseert?

2019. szept. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!