Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen jogaim vannak szomszédo...

Milyen jogaim vannak szomszédom fájával kapcsolatban, ha az jelentős anyagi kárt okoz?

Figyelt kérdés
Családi házban lakunk, szomszédunk kertjében - házunktól kb.2 méter távolságra van egy kb.16-17 m magas fenyő. Tűlevelei állandóan eltömítik a csatornánkat, emiatt az esővíz csak a házfalunk felé tud távozni, így a szomszéd felé eső oldalunk emiatt nedvesedni kezdett. Kívül és sajnos már belül is. Arról nem is beszélve, hogy gyakorlatilag az egész fa korona a házunk fölött magasodik, és ha szél van, teljes erőből veri azt. Milyen jogaim vannak, hogy véget vessek ennek az állapotnak? Vajon a lakáshitelem mellé kötött biztosításom fedez (het) i e a károm? UI: A szomszéd a 2 évvel ezelőtti beköltözésünkkor vállalta, hogy elvégzi havonta a szükséges tisztítási munkálatokat. Ez mégsem történt meg. Negyedévente 25 ezer forintom bánja a tisztíttatást (gyakrabban az anyagi határaim miatt nem tehetem)
2008. nov. 16. 16:21
 1/9 anonim válasza:
44%
Péter és Pál..
2008. nov. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Igen. Péter és pál, török átok.

Nem tudom, hogy egy (vagy akár évi 12) gereblyézés miért kerül évi 100000-be.

Ha a szomszédod valóban(írásban) vállalta, hogy elvégzi a munkát akkor fordulj bírósághoz!

2008. nov. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

Hihetetlen, hogy egy fa micsoda károkat tud okozni! Továbbá az is hihetetlen, hogy az emberek képén milyen jó vastag rinocéroszbőr van, mint pl. azé aki ezt a kérdést feltette!

Egoista ősbarom, még sok problémád lesz az életben!!!

2008. nov. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Tulajdonképpen magánlaksértést követ el... Kötelessége lenne levágni a kerítésen átnyúló részeket. Ha ő nem teszi meg, szerintem te is levághatod, és akkor nincs gond.
2008. nov. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%
Az egoista tulok + most te a "magánlaksértés"- sel, fenomenális! Menjetek el a Fábry-show-ba!
2008. nov. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem értem, hogy mit problémáztok ezen a kérdésen? Szerintem teljesen normális dolog, hogy zavarja, ha a szomszéd fája kárt tesz az ő házában.

De ti biztosan panelban laktok, ahol természetesen nincsenek ilyen gondok. Bunkók.

2008. nov. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Érdemes lenne először az önkormányzatnál érdeklődni, ott biztosan ismerik az ide vonatkozó jogszabályokat. De én is úgy tudom, hogy levághatod a telekhatáron átnyúló ágakat. És amennyiben számlával (esetleg még a takarítást végző jegyzőkönyvvével)is tudod igazolni a károdat, akkor fizetnie kell.
2008. nov. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen csak pontosítani szeretnék. Nem a gereblyézés kerül évi 100000 forintba, hanem a csatorna pucoltatása és javítási költségei. Tűlevélről van szó. Szívesen levágnám az ágakat, de a fenyő 16-17 méter magas, a tető fölé magasodik teljes egészében, nem a kerítésen átnyúló ágakról van szó. Köszönöm a válaszokat
2008. nov. 18. 10:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az Önkormányzathoz kell bemenned, a szabálysértési osztályra, ott előkeresik neked az ide vágó rendelkezést. Leírnám neked, hogy nálunk mik a szabályok, de az önkormányzatonként változik.

2008. nov. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!