Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fával tüzelők! Mivel szoktátok...

Fával tüzelők! Mivel szoktátok télira a tüzifát aprítani, mi a leghatékonyabb módszer?

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 15:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
22:07, jó drágán adják felétek a tüzifát! Nálunk most csak 1000Ft körül van mázsája. Sőt, már 800-ért is láttam.
2010. júl. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

20:22, pont a minap olvastam itt az egyik kérdésben, hogy lehülyéztek valakit, mert láncfűrésszel akart kuglizni.

Állítólag kuglizni fűrészgéppel kell, a láncfűrész meg csak a fa döntésére való. Ennek ellenére én is láncfűrésszel szoktam mindent vágni, aprítani.

Én azért nem veszek köbméterben, mert egyrészt úgy semmivel sem olcsóbb, másrészt még szarakodhatok is a kuglizással. Bőven elég "csak" hasogatni nekem.

2010. júl. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
teljesen száraz tűzifa nincs ;)
2010. júl. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"már 800-ért is láttam"

Igen, tudom, olvastam, már írtad. De hivatkozási alapnak mégiscsak egy konkrét ajánlatot kell ideírnom...


"azért nem veszek köbméterben, mert egyrészt úgy semmivel sem olcsóbb"

Én meg azért veszek m3-ben, mert azt le tudom ellenőrizni, hogy mennyi. Mázsám nincs, hogy lemérjem az autót, de mérőszalagom van! Úgyhogy lehet, hogy elvileg nem olcsóbb, de gyakorlatilag nem b.sznak át!


"teljesen száraz tűzifa nincs ;)"

És ugyanígy teljesen száraz brikett sincs! ;)

2010. júl. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"gyakorlatilag nem b.sznak át!"


És ezt mégis hogy csinálod, mert leggyakrabban teherautóra földobálva ömlesztve hozzák a fát. Addig nem fizeted ki, amíg le nem mérted? Mondod a sofőrnek, hogy várjon egy pár órát amíg elrendezgeted és leméred? Mert különben viheti vissza?

És hogy méred le, mert a rönkök között marad levegő is? Nem mindegy milyen átmérőjűek a rönkök, mennyire göcsörtösek, milyen szorosan rakod, stb.

2010. júl. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"És ezt mégis hogy csinálod"


Először is tisztázzuk mégegyszer: *méterben veszem a fát*!


Kérek 10 erdei m3-t, az egy 1m hosszú rönkökből 1.7m magasan rakott 10m hosszú rakás. Pont ennyi fér egy olyan darus faszállító autóra. (Fa-szállító!:)


Tehát míg a mázsára árult fánál jogos az érvelésed, ott lemérhetetlen, mert ömlesztve szórják fel, a méterfánál a m3 az m3.


Az pedig gyakorlatilag mindegy, hogy mekkora a rönkök átmérője, ha gondolod számold ki, 1-2% eltérés lehet csak. Nézz utána!


Na így csinálom. Remélem ez megfelelő válasz volt a cinikus hangú kérdésedre.

2010. júl. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!