Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panel 10. emelet?

Panel 10. emelet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

!!!!Fúrás, szomszéd, liftbedöglés és beázáson kívül!!!!

Tudnátok nekem írni előnyöket és hátrányokat arról, hogy ha én most egy panel lakás 10. emeletére költözök? :)

Köszönöm



2019. nov. 28. 09:35
1 2
 1/11 anonim válasza:
96%
Nyáron meleg, mivel süti a nap a tetőt. De legalább nem dübörög senki a fejed fölött.
2019. nov. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Nyugisabb a lépcsőház
2019. nov. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Legfelső emelet? Nekem van ilyen lakásom, én hátrányt látok. Ha gond van a tetőszigeteléssel, nehezen hoz döntést a lakógyűlés a javításra, addig ázik/ázhat a lakásod.

Nekem hőhíd is van, emiatt penészesedik is a lakás. A hőhíd ellen a külső szigetelés jó lenne, de azt leszavazta a ház.

2019. nov. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Liftnél nagyobb fenyőt ügy lesz viszegetni, hát még a bútort :) viszont piszkosul lehet küldeni a papírrepcsit.
2019. nov. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak a tetőtől fosunk de sehol nem volt ázásnyom szomszédok se emlitették hát lekopogom
2019. nov. 28. 12:34
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Tetőtől nem kell fosni alapesetben, ha normálisan le van szigetelve. A gond mindig akkor van hogy van egy 40 éves tető, 50 helyen ázik, de a düddőproli közösség csak azért sem szavazza meg a tetőfelújítást, mert az pénz és ők nem áznak úgysem, aki nem a tető alatt lakik.
2019. nov. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
😅
2019. nov. 28. 12:49
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

Én is legfelül, a 10.-en lakom. Amikor elmentünk megnézni a lakást, először a tetőre mentem. Sok éven át voltam műszaki ellenőr építkezéseken. Renden találtam, bementünk lakásba. Megvettük. Fontos tudni, hogy nálunk több lépcsőház biztonságosan megközelíthető a tetőn keresztül, így lifthiba esetén könnyen haza jutok a szomszéd lépcsőházak liftje segítségével. Rosszabb annak, aki a középső szinteken lakik, mert neki szinte ugyanannyi emeletet kell menni fel, mint lefelé. Egyes lépcsőházakban már találkoztam azzal, hogy a lift hátsó fala kinyitható (terjedelmesebb tárgyak szállítására). A múlt években megvalósult a panelprogram, ekkor a tetőpanelok üregei is ki lettek tömve szigetelő anyaggal. Eddig sem volt nyáron forróság a tető miatt, de most abszolút nincs.

Előny: senki nem ugrál fölötted, a központi fűtés csövei bemelegítik a lakást (ez nem mért hőfogyasztás), a radiátorok szelepei most is nullán, vagy 0,5-ön vannak és a lakásban 24-25 °C meleg van, szép a kilátás, kisebb az utcazaj...

Hátrány: tolvajok zavartalanabbul működhetnek, a lift motorházának zaja beszűrődik minden lakásba (3 van egy emeleten), de megszokható...

Meg vagyunk elégedve, mindhárom család.

Más épületben más lehet az előny vagy hátrány.

2019. nov. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

A 10. emelet két hátránya:

1. A betörők mindig a legfelső emelettel kezdenek.

2. Ha beázik, hónapokig úgy maradhat.


A 10. emelet két előnye:

1. A lift gépházának a zaja, minden szomszéd hangoskodását elnyomja majd.

2. Nyáron nem lesz 40-50 foknál melegebb ott legfelül.

2019. nov. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2019. nov. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!