Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Családi házban két emelet...

Családi házban két emelet fűtését és esetlegesen melegvíz ellátást is mivel érdemes megoldanom?

Figyelt kérdés

Jelenleg fűtést ÉTI-25 gázkazán oldja meg, vizet pedig villanybojler. Namár most állítólag a gázkazán két emeletet nem fog tudni megoldani (elég régi is már), túl lesz "hajtva"

A kettőt ki lehet váltani egy kombi cirkóval? Az megoldana két emeletet és melegvizet? Vagy egy jó minőségű új gázkazán?


2018. jan. 20. 11:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem is kétszintes házam van, összesen 250 négyzetméter.

Sok éve szénfűtéssel kezdtem, kb. 250 ezer volt egy tél. Amikor tönkrement a karborobotom, 850 ezer lett volna egy másik. Helyette bevezettettem a gázt és feltetettem egy fürdővizet is adó gázkazánt, mintegy fél millióért. 3 év után szerencsére bedöglött a gázkazánom, és ez megkönnyítette a döntést, hogy megszabaduljak a 400 ezer forint/tél nagyságú gázszámlától. Kicseréltem egy levegő-víz típusú hőszivattyúra. Igaz, hogy ez, a felszerelés, meg a H tarifa bekötése 1,4 millióba került, de az elmúlt 4 télből eddig még mindegyiket 150 ezer alatt megúsztam. 6 év alatt meg fog térülni a beruházás. Sokkal kényelmesebb, mentes a gáztüzelés minden veszélyétől, szóval megérte, mindenkinek csak ajánlani tudom. Ja. és nyáron hűteni is tud, aki nem szereti a kánikulát, annak ez egy plusz. Én hűtésre nem használom, imádom a nyári forróságot.


Padlófűtésem van, aki radiátorokkal használja az 20-25 százalékkal drágább téli számlával számolhat. Ez abból adódik, hogy a padlófűtéshez elég a maximum 35 fokos víz, míg a radiátorokhoz magasabb hőfok kell, amitől egy kicsit rosszabb a hatásfoka. Túlméretezett radiátorokkal alacsonyabb hőfokú vízzel is lehet fűteni, ami javítja a hatásfokot.

2018. febr. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!