Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek hány négyzetmétere...

Szerintetek hány négyzetméteres az a lakás, ami még nem túl kicsi két ember számára?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek mekkora az a lakás, ami ugyan kicsi, de még épp megfelelő mondjuk egy pár számára. Szoba számot és közös és egyéni terület igényeket is írhattok, hogy ti hogy érzitek jól magatokat vagy hogy mi a véleményetek erről a témáról.
2019. dec. 13. 19:43
 1/10 sanyinak ***** válasza:
70%
Mondjuk két szoba. Attól is függ mennyi ideje vannak együtt 😄
2019. dec. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Nekem Budapesten van első emeleti lakásom ami 50 nm-es.

Emeletenként 4 lakásos társasház (4 emeletes)

Bejárati ajtón bemegyünk, van egy hosszú előszobafolyosó. Bejárati ajtóval szemben van a fürdőszoba ( kádas, wc egyben). Jobbra van az erkélyes kisebbik szoba amit hálószobának használunk. Nagy franciágy, 2 éjjeliszekrény kényelmesen elfér. Van egy kis sminkasztal tükörrel is. Az előszoba folyosó bal oldalán van egy nagyszoba amit nappalinak használunk Szép tágas. Előszoba a nappali előtt elkanyarodik jobbra, van egy kis közlekedő ahol beépített gardrópszekrény volt, amit megszűntettünk, és beépített mosogatógépet, és mosógépet rakattunk be. Fent megmaradt a szekrény. Onnan indul a konyha ami épp akkora amekkora kell. 2 embernek bőven elég.

Igaz most üresen áll, mert vettünk vidéken egy szép kertes házat, és szeretek ott lenni.

2019. dec. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha jó a lakás elosztása,akkor a 36nm2,1,5 szobás otthon is elegendő míg nincs gyerek.

Kinek mekkora igénye van az egyedüllétre?

Hasznos olyan helyet kialakítani ahova a fáradt ember elbújhat.

Engem egyetlen dolog zavar,ha nem tudok a lakásban közlekedni illetve takarításnál sokat kell pakolni.

2019. dec. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Az én első lakásom másfél szobás, 47 nm-es volt. Aztán férjhez mentem, kettőnknek még épp elég volt - de szegény férjem nem nagyon tudta odahozni a saját cuccait, mert már tele volt a lakás. Sajnos nem volt hozzá pince, v. tárolóhelyiség, így nekünk kettőnknek ez kicsinek bizonyult. De nagyon függ az egyéntől, hogy kinek mekkora a térigénye.
2019. dec. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Mikor mi összeköltöztünk, legalább 50 négyzetméter lakást kerestünk. Fontos volt, hogy legyen külön hálószoba, hogy ha egyikünk este tv-zne, vagy reggel korábban kel, akkor ne zavarja azt, aki aludni.
2019. dec. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Nekem 36 nm 1 szobás garzon volt az első lakásom, kettőnknek elég volt, aztán 6 évig hárman éltünk ott, miután megszületett a lányunk. Most már 4-en vagyunk, 2 gyerekkel, 53 nm 2 nagy szobás panelben. Nem rég vettük, előre lépés volt, így most megint elférünk, de a 36 nm is elég volt kettőnknek, de hármunknak is.
2019. dec. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Ingázólakás vagy állandó?

Zongora, hangszer, sportszer, trmabulin, szánkó, bordásfal, könyvtár, nagy gardrób, állatok, akvárium, ... ilyesmiket tároltok benne?

Egy közös fürdő elég lenne, vagy mindkettőtöknek saját kell?...

2019. dec. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 Jelenleg nem keresünk lakást, csak érdekel az emberek véleménye erről a témáról.
2019. dec. 14. 12:57
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
8: E kérdezett körülmények alapján van véleményem.:)
2019. dec. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi a párommal 34 éve vagyunk együtt. Először nálunk laktunk, 4-en léaktunk egy szobában ( anyám, testvére, mi. Az első önálló lakásunk 24 nm-es, egy szobás volt. Hat évig laktunk ott, máig kellemes nosztalgiával emlékszünk vissza arra az időre. kb. 20 éve egy 1+2 félszobás, 54 nm-es lakásban élünk, és noha megtehetnénk, nem tervezzük a nagyobba költözést. A lényeg: az igazi párok bárhol boldogok együtt. De persze ez az igazi. Nekem van egy hobbi/ dolgozó szobám, van egy háló és egy nappali, amik főleg a párom felségterületei, és a közös helységek ahol megvan az egészséges kompromisszum.
2020. ápr. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!