Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek kell újat vennem?...

Szerintetek kell újat vennem? Ha igen, hová tudom kidobni a régit?

Figyelt kérdés
Van egy kicsi porral oltóm, amit évekkel ezelőtt karácsonyra vettem otthonra. Minden karácsonykor bekészítem a szobába. Szerencsére nem kellett még használni. Most ellenőriztem, és láttam, hogy idén szeptemberben lejárt a szavatossági ideje. Karácsonykor még használható? Vagy biztonságosabb, ha veszek egy újat? Ha magammal viszem a régit a boltba, kötelesek átvenni? (Ha veszek egy újat.) Vagy csak speciális helyen adható le? Köszi.

2019. dec. 15. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rajta nyomásmérő, és mutat is nyomást, ami még az üzemképes határértéken belül van akkor nem kell feltétlen lecserélned, mivel még használható.

Ha nincs rajta semmi nyomásjelző akkor viszont érdemes újat venni.

Úgy tudom az ilyen oltókészülékek veszélyes hulladéknak minősülnek, így van rá valami törvény hogyan és hol lehet leadni.

Szerintem az ezzel foglalkozó cégek tudnak tájékoztatást adni neked, egy telefonodba kerül az egész.

2019. dec. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, nincs rajta nyomásjelző, olyan mint egy spray, csak nagy, kb. 1 literes.
2019. dec. 15. 09:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ilyennel foglalkozom 99%, hogy oltana, viszont gyakorlatlan kézben az 1kg-os-al nem sokra mész.

Ha veszel másikat, olyat vegyél, amin van manométer, és legalább 2kg-os (a hatóság is csak attól tekinti tűzoltókészüléknek, de ez persze neked nem lényeg).

Ha esetleg oltanod kéne, akkor lepelszerűen oltsad, de a tűz közepébe lőjél. Konyhánál ez még fontosabb.

A régit szerintem tartsd meg, mert a manométeresnek is ki tud akadni a manométere és nem mutatja ha elszállt a hajtógáz. Eddigi tapasztalatom szerint ennek az esélye olyan egy az ötszázhoz (tehát nem nulla).

Úgy tudom, a porral oltónak egyik összetevője sem veszélyes hulladék (, de persze lehet, hogy valami új EU-s akármi az oltóanyagot (ami ált. szódabikarbóna alapú) azzá tette).

2019. dec. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!