Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szelektíven gyűjtöd a szemetet?

Szelektíven gyűjtöd a szemetet?

Figyelt kérdés
Én igen, de sokan mondják, hogy hülyeség ez az egész. Én kertes házban lakom, a szerves hulladékok, mint krumplihéj, banánhéj, dinnyehéj, stb. megy a komposztba. Papírt, műanyagot pedig külön gyűjtöm egy zsákba, aztán a legközelebbi szelektív szigetbe bedobálom. A kommunálist szinte havonta egyszer elég kiraknom, mert gyakorlatilag akkor telik meg, nem büdösödik be. Szerintem ennyi energiát abszolút megér, de sokak szerint felesleges. Szerintetek is? 22/f
2020. jan. 1. 16:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Nagyrészt igen. A műanyag palackot, tejes dobozt, nagyobb papírdobozokat stb. igen. Nálunk a legkisebb "csomag" a 60l/hét, ha azt nem érjük el, akkor ezekből rátöltünk, és akkor ritkábban kell a szelektív lerakóba menni. De nagyon örülnék, ha a mi városunkban is lennének szelektív kukák minden háznál, szívesen használnám.
2020. jan. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
6%
Krumplihejat ne komposztald.
2020. jan. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Igen.

Külföldön élek, itt nem is lehet másként. Műanyag, papir, üveg, és minden mas kuka van itt nálunk.

2020. jan. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Ah, a szervest kihagytam
2020. jan. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%

Már amennyire a szolgáltató megköveteli,vagy módot ad rá .

Pl az üvegeket nem fogom több km re vinni a hátamon .

Az megy kukába .

2020. jan. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem nem hülyeség
2020. jan. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%
szivesen gyujtenem, de sajnos nem viszik el a szelektiv kukat, mert a tobbi kornyekbeli lako minden szart beledobal
2020. jan. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Társasházban vagyok, van szelektív kuka: papír és műanyag. Hetente viszik el.

De a lakók piszkosan és nem összetömörítve pakolnak bele, így én már legtöbbször nem férek bele.

100 lakás van.

2020. jan. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

Üveg, pet(üdítős) palack, papír, fém(sörös) doboz, ezek mindenképp szelektíven vannak gyűjtve, különben bele sem férnénk a kukába, mert vagyunk 5-en, a kukát meg nálunk csak két hetente ürítik(Győr közeli település).

De vannak határesetek, pl joghurtos dobozt nem szoktam elmosni(kiöblíteni), az a sima kukába szokott menni, de néha hasonló sorsra jut egy-egy konzervdoboz is.

2020. jan. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

Igen, a műanyagot külön, elöblítve, sörösdobozokkal ilyesmikkel. Papírt megint külön. Ha csak egy része is hasznosításra kerül, már több, mint a semmi, tehát van értelme.


Sajnos a sok gyökér itt is gyakran tönkreteszi a szelektívet, belepakolják a kommunálisat, mert ez nem zárt és a paraszt lusta elővenni a kulcsát. Értelmezhetetlen számomra az ennyire tahó, ártalmas viselkedés. Ha van energiám és időm, és nincs annyira szétborulva a cucc, akkor rendet szoktam tenni, de sajnos azért arra nincs lehetőségem, hogy mindig ezzel foglalkozzak.

De nagyon szívesen eltörném kezét lábát annak, aki ekkora majom és még kórház előtt szépen rendetrakatnék vele.


Elnézést a szösszenetért, de dühítő, ha valaki ennyire beletojik mindenki érdekébe.

Ja, meg a másik gyönyörűség, mikor a paraszt szelektíven gyűjti a műanyagot, majd belevágja a kommunálisba (ami a szelektív mellett áll). Erre sem találtam még magyarázatot.

2020. jan. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!