Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha a szomszéd...

CsigaLovag kérdése:

Mit lehet tenni ha a szomszéd háza átlóg a telekre?

Figyelt kérdés
Egy telek vásárlásán gondolkodok és az eladó szerint a szomszéd ház telekkel határos falának szigetelése kb 10cm-t átnyúlik a telekre. Ha így van, hogyan lehet egy ilyen ügyet rendezni. 10cm széles sáv talán nem a világ vége még az is lehet, hogy szemet húnynék de ha rendezni szeretném a helyzetet milyen eszközein vannak? A falat már úgyse tudja arréb vinni és kétlem hogy miattam lebontaná az egész házát és újjáépítené.

2020. febr. 22. 04:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
40%

De ki is emeli a jogszabály


"– az oldalhatáron álló falat kivéve –"

2020. febr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
54%

"Szomszéd ellen szorgalmi jogod van"

Az szolgalom lesz az.


"be kell engednie az udvarába"

Természetesen, ahhoz, hogy a jelenlegi állapot fenntartsa (karbantartás, felújítás). De ennyi és nem több.

De ezt is bizonyos feltételek mellett.

2020. febr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
30%

# 9!


Ez mikori OTÉK?

Mert a jelenleg hatályos (opten és netjogtár szerint) nem az amit írtál!

Hanem az amit én írtam!

2020. febr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom, 10 cm miatt érdemes-e jogszabályokat keresgélni.. Nekem eszembe sem jutna foglalkozni vele.
2020. febr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
15%

"10 cm miatt érdemes-e jogszabályokat keresgélni.. Nekem eszembe sem jutna foglalkozni vele."

Nem a 10cm a lényeg! Engem se érdekelne.

De volt már rá példa, hogy kellemetlenséget okozott egy - egy szomszéddal le nem papírozott egyezkedés.

Mert a szomszéd sem örök.

Jöhet örökös, új tulajdonos akivel lehet majd vitatkozni, hogy ki - mihez járult hozzá.

2020. febr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 nemaRendőrség ***** válasza:
57%

Mond hogy x összeggel kevesebbet adsz mert átlóg a szigetelés meg az esetleges kellemetlenségekért amik a jövőben várhatnak.

Majd ha megvetted átmész a szomszédhoz egy sörrel köszönni

2020. febr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
46%

Teljesen mindegy, hogy átlóg-e 10 centire a szigetelése a szomszédnak, mert te meg fél méteren belül úgysem rakhatsz semmit a háza falához. Se növényt, se kutyaólat, se garázst... mert neki arra a sávra szolgalmi joga van, hogy állagmegóvást (eresz javítás, falfestés, lábazat védelem) végezhessen.

Amúgy érdemes hívni földmérőt, mert a régi térképek kézzel voltak készítve és mikor digitalizálták, csomó hibát vétettek rajtuk. Ki kell méretni hivatalosan, de ha a szomszéd háza 70 centire lóg is be a telkedre, te akkor sem tehetsz semmit mert elbontani nem fogja nyilván.

2020. febr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
50%

Régi a kérdés és nyilván már meg is oldódott, de én most találkoztam vele.

Évtizedekig volt telekhatárra épült lakóházként nyilvántartott nyaralónk, olyan településem, ahol a házak 90%-a telekhatárra épült.

Ott mondták az önkormányzatban, hogy a telek határra épült házak valójában nem a telekhatárra épültek, hanem 50-80 cm-el arrébb, pont a karbantartási munkák miatti viták elkerülése végett.

Akinek ilyen problémája van mint a kérdezőnek, az méresse ki a telket, lehet, nagyon kellemetlenül fog meglepődni!

2020. ápr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!