Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panel házban lakom és nem...

Lilol012345 kérdése:

Panel házban lakom és nem régiben kezdtem el hallani kattanó, pattanó hangot a falból? Olyan mint ha kalapálnának a szomszédban.

Figyelt kérdés

2020. ápr. 13. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Leginkább a fűtéscsövek hőmérséklet változásából eredő dilatációt hallhatod.

A Rossz hír hogy ezt lehetetlen megszüntetni. Ha vége a fűtésnek akkor nem lesz kattogás.

2020. ápr. 14. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Panel sajátosság.

Pattog a vasbeton, az illesztések a csövek minden.

Nem megszüntethető.

2020. ápr. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De eddig még nem hallottam pedig már vagy 10 éve itt lakok, és olyan helyekről is jönn ahol nincs semmi cső és csőhöz képest elég hangos
2020. ápr. 14. 23:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelt, főleg este lehet hallani, amikor nappal süti a nap a falat, este meg hűl le a hőmérséklet, néha mintha 1-1 kalapács ütés lenne, de nem a szomszédból jön, hanem a falból, főleg azon az oldalon, ahol ablak van, remélem emiatt nem károsodik a fal szerkezet.
2020. ápr. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is pont olyat hallok mint a 4-es leírt.
2020. ápr. 17. 09:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudjuk világosabban leírni, hogy a VASBETON HŐTÁGULÁSA miatt van pattogó hang. A ház előregyártott elemekből épült, amiket bizonyos kötéssel illesztettek össze. Ez a hőmérséklet hatására minimálisan tágul illetve zsugorodik.

Panel SAJÁTOSSÁG.

2020. ápr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!