Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy nagy erkély lehet praktiku...

Egy nagy erkély lehet praktikus, kihasználható?

Figyelt kérdés

Szerintetek van értelme olyan társasházi lakást venni, amelynek relatíve nagy erkélye van (tehát nem egy szék meg egy ruhaszárító fér ki... értitek)?


Ez nem egy felesleges tér szerintetek? Csak azért, mert ugye az nem egy privát szféra, mindenki belát, felülről, oldalról stb, nem nagyon lehet ott beszélgetni, pihenni, dolgokat kipakolni... vagy tévednék? Még nem laktam ilyen lakásban, így nem tudom elképzelni.


Nem pénzkidobás ilyesmire fizetni a négyzetméterért, mikor lakást vásárolsz?


2020. ápr. 21. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem éppen hogy plusz tér, terasz, ahová ki lehet ülni enni, beszélgetni, lazítani.

És nem lehet mindenhonnan belátni, attól, hoyg te kilátsz, az nem jelenti azt, hogy fordítva meg belátnak!

Ezen kívül ha odateszel pár nagyobb növényt, akkor azon nem látnak át.

De ezen kívül lehet nagy cserepekben zöldségféléket, füszereket, dísznövényeket is tartani, igen szép nyári kertet lehet kialakítani.


Szerintem az az erkély nem éri meg, ami "egy szék meg egy ruhaszárító", az az, ami pénzkidobás.

2020. ápr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze. Egy nagy erkély szuper dolog. Persze nem illik meztelenül napozni, de a legtöbb kertbe is belátnak a szomszédok, szóval az embereket nem szokta zavarni, simán tartanak egy megfelelő méretű társasházi teraszon is vacsorát, vagy kiülnek dolgozni egy laptoppal. A lakás értékét meg mindenképp növeli.
2020. ápr. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát nézd, különbözőek vagyunk, ha neked nincs igényed néha napján csak úgy kiállni és egy darabka eget látni, friss levegőt szippantani, akkor számodra biztosan pénzkidobás.
2020. ápr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A lakásom erkélye ún. franciaerkély, nagyon keskeny, állva éppen kiférek. Mindig sóhajtoztam egy nagyobb után, ahová kitehetnék egy széket, pár virágot, stb.

Most meg örülök, hogy van hová kiállni napozni, levegőzni maszk nélkül (én a veszélyeztetett korosztályba tartozom).

2020. ápr. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ennél furább kérdést még nem nagyon láttam. Egyértelmű, hogy minél nagyobb az erkély, annál jobb!


Az erkély mindegy milyen, lehet igenis beszélgetni, lazítani, borozgatni, "kertészkedni", ruhát teríteni, olvasni, pihenni, napozni, grillezni (igen, jól olvasod, mi volt, hogy kivittük az elektromos kis grillt az asztalra, és bizony sütögettünk husit, senkit nem érdekelt, és milyen jó is volt)...


Attól még, hogy nem fekszel ki meztelenül, sok dologra jó.

2020. ápr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Oké, de a fölötted lévő szomszéd nem dobálja rád a szemetet, cigarettát, egyebeket? Mármint ha mondjuk nem komplett? Vagy esetleg teljesen normális, csak véletlen rádejt dolgokat? Vagy fölöttem porolja ki a szőnyegét, és annyi nekem?


Én zöldövezetben nőttem fel, ott máshogy szocializálódik az ember. Persze én sem rohangáltam a kertben meztelenül, de ott mégis nagyobb takarásban vannak a lakók.

2020. ápr. 21. 20:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha csak úgy ledob valamit, azt nem kanyarban teszi, szóval az utcára/udvarra fog esni. Ha utál téged és direkt szívat, hát az ilyenek erkély nélkül is kreatívak tudnak lenni.

Költözni mindig lutri, lehetnek az új szomszédok hülyék vagy hangosak. Bár egy kertesnél is foghatsz ki valami büdössel fűtő, kukkolós, macskamérgezőset... meg olyat is persze, akivel még karácsonykor is összejártok sütitcserélni. Na ugyanez igaz itt is.

Ha előre utálod, akkor miért akarsz lakásba költözni? Ha viszont már muszáj lakásba költöznöd, de hiányozni fog a kert, akkor nem jobb egy olyan, aminek legalább erkélye van? Most szerintem a legtöbb erkélytelen lakásba zárt ember eléggé örülne csak egy fél négyzetméternek is, ahol helyben futhat.

2020. ápr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, amúgy tényleg igaz, hogy nem csak társasházban lehet hülye szomszédod.


/Ja amúgy sajnos muszáj közelebb költöznöm a belvároshoz, ahol jelenleg élek, annak a közlekedése katasztrófa. Szuper meg minden, de az ingázást már nem bírom./

2020. ápr. 22. 00:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Én egy olyan házat vettem, aminek van erkélye is. Soha nem használom. Inkább a földszinti teraszra ülünk ki. Korábban erkélyes lakásban is laktam, ott sem használtam. Olyan lakásban is laktam, ahol loggia volt, na azt szerettem. Az az életterem részének tekintettem, mert oldalról ugye zárt volt. Kint hagyhattam egy könyvet az asztalon, nem vitte el a szél...
2020. ápr. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva, én is pont így képzelem el a dolgot.
2020. ápr. 23. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!