Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az új szomszéd ki akarja...

Az új szomszéd ki akarja vágattatni velem a saját fáimat, megteheti?

Figyelt kérdés
A régi szomszédomnak semmi probkémája nem volt a fákkal. Nem tudni mi okból, de az ő házuk az utcában lévő többi házzal ellentétben, az udvar másik oldalára épült. Ezért beláttunk egymás ablakain. Emiatt 25 éve a kerítésem tövébe ültettem egy dió, egy fűz, egy meggy és egy fenyőfát, mind gyönyörű, egészséges és nagy. Nem lóg bele semmilyen vezetékbe és nem balesetveszélyesek, még fiatal fáknak számítanak. Az új "kedves" szomszédom pedig meg van veszve, hogy átlógnak az ágak, odahullanak a levelek, mi lesz ha vihar jön és rájuk dől stb.. Nem akarom kivágni a fákat, most önkormányzattal fenyeget hogy feljelent, megteheti?
2020. ápr. 24. 10:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Azért szólhat igen, ha az ágak átnyúlnak hozzá.
2020. ápr. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Az átlógó ágakat joga van eltávolítani.

A fákat szerintem nincs, ha egészséges fák, nem veszélyesek.

2020. ápr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Annyi joga van hogy az átlógó ágakat saját maga levághatja.
2020. ápr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 L.. István ***** válasza:
78%
Ahogy írják, nem vágathatja ki. Amúgy meg: a fák már ott voltak, mikor odaköltözött, nem? Ez olyan, mintha templom mellé költöznél aztán panaszkodnál a harangozás miatt.
2020. ápr. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Rendeletileg meghatározott, hogy bokrot vagy fát a kerítéstől milyen távolságra szabad ültetni. Fa esetében ez a távolság több méter.
2020. ápr. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
A telekhatáron átnyúló ágakat vissza lehet vágni,egyébként az égvilágon semmi köze hozzá.
2020. ápr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Vágja csak ha ennyire zavarja ami odalóg. De komolyan nem értem őt, pl az ő erkélye és a mi erkélyünk egymás felé néz, reggelente ott reggelizünk a feleségemmel, nagyon nem az ő képüket akarjuk nézni állandóan, nem jobb neki is, hogy így el van választva a tér? Nem mellesleg nyáron nagyon kellemes hűs van alatta. Magával is kiszúrna ha nem lennének ott a fák.
2020. ápr. 24. 13:32
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk a kerítéstől legkevesebb 3 méterre lehet fát ültetni.
2020. ápr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%

Minden önkormányzatnál meg van határozva milyen távolságban lehetnek a fák/cserjék a kerítéstől, ez általában 3m, ha távolságon kívül van a fák TÖVE (ez fontos) akkor nincsen gond, ha viszont távolságon belül vannak akkor kiszedetheti.


Egyébként én a helyedben tennék nem átlátható kerítést, pl lemezből, egy 30cm-es mezsgyét hagyva, úgy hogy felőlük még drót is legyen, arra akár mehet pengés drót is. És lefesteném felőlük valami rikító, piszok csúnya zavaró színnel, amerről meg látjátok valami szép színnel,akár zölddel, és bebokrosítanák előle akár orgonával, illetve a tetejéről a pengés drótot se hagynám le.


Megjegyezném tapasztalatból írtam, nálam is volt ilyen szutyok szomszéd, az is kapálózott a fák miatt, utána csaptam egy ilyen csodakerítést csak és kizárólag felőle,illetve mikor füvetnyírtam, felőlük egy 2t extrafüstölős extrahangos gépet használtam és hetente 3x nyírtam a füvet. Körülbelül 1,5 évig bírta utána elköltözött.

2020. ápr. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%
De egyébként megérhet egy próbát megbeszélni vele hogy akikkel gyakorlatilag egymás szájában éltek jobb jóban lenni.
2020. ápr. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!