Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol lehet nyugodtan élni?

Hol lehet nyugodtan élni?

Figyelt kérdés

Budapesti vagyok, külső kerületben éltem mindígis. Gyerekkoromban ikerházban éltünk, de a szomszédban nem lakott senki, soha nem kellett mashoz alkalmazkodni. Most albérletben vagyunk, ugy van kialakítva a társasház, hogy egy hosszú épület van 4 részre osztva, egymás mellett van a 4 lakrész, a kert közös. 2 sorban 3-3 ilyen ház van egymás mellett, "befele" van a kert. Remélem érthető.

Szerintem ez így borazalmas. Igazából csak azért vagyunk még itt mert annyit fizetünk egy 3hálós, 2 fürdős albérletért, mint más egy 1,5 szobás panelért, de nyilván ez csak időszakos megoldás.

Eleve a közös kert borzasztó mert nem lehet leválasztani belőle saját részt. A szomszédnál jóidőben 0-24 nyitva van az ajtó és kint ülnek a lépcsőn. Kb csak a kutyát engedem ki de állandóan behívják magukhoz, plusz felügyelet nélkül kint sem lehet hagyni mert többször is kiengedték amikor álltak ki az autóval. Amúgy kb minden is áthallatszódik.

De ami kiakaszt az a többi szomszéd. Nemrég költözött be 2 kisgyerekes család, 3-3 gyerekkel. Túlzás nélkül 0-24 visítanak, hörögnek, a szülők ordibálnak. Az egyik család kint szokott enni, ami tök jó, csak esete 11 körül még olyan hangerővel beszélgetnek, hogy nem hallom a tévét, pedig ők vannak tőlünk a legmesszebb. Minden hétvégén sütögetnek de akkora füsttel, hogy szerintem direktben vízzel spriccelik az égő fát :D


Na szóval a kérdés, hogy kinek milyen tapasztalata van, hol a legkevesebb a zavaró tényező?

Az már fix, hogy a társasház nem nekem való, esküszöm egy belvárosi lakás egy erkéllyel jobban tetszene mint ami itt van.



2020. máj. 24. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Hol a legkevesebb a zavaró tényező? A Rózsadombon, a villáknál...

Üdv a városban.

2020. máj. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Vidéken este 10ig flexel a szomszéd. Reggel 6kor kezdi a másik. A kakas kukorékolás 3-7ig tart. A kutyák ugatbak 22-02ig. A parti cigók hajnal 4kor ordibálva mennek végig az utcán. Hétvégén a szomszéd ha nem flexxel, a másik üvöltetiba diumb-disum zenét.


Az erdőben a vaddisznó kotor. Az őz szalad, a mókus rágja az ereszt.


A panelben a legdurvább.



Aki nem tanul meg zajban aludni, annak sehol nem lesz nyugta.


Inkább járj valami durva edzésre, hogy este erőd ne legyen semmihez, akkor talán tudsz majd aludni. Nekem csak ez vált be.

2020. máj. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Aludni bármekkora zavarban tudok, azzal nincsen gond.

Konkrétan az zavar, hogy hiába van kert, nem tudok úgy kiülni olvasni, hogy ne fulladjak meg a füstben vagy ne sikongassanak a gyerekek.

Este 11 utan már nem tudok sorozatozni a szobámban mert tudom, hogy áthallatszódik. Nem tudok a teraszon egy kávét úgy meginni, hogy valaki ne legyen az arcomban, nem tudok lekeríteni egy részt, ahova senki nem lát be.

2020. máj. 24. 17:52
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
De nem azt írtad, hogy ők is hangosak este? Akkor te miért zavartatod magad?
2020. máj. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A közvetlen szomszédaim miatt csak a kertet nem tudom használni, de amúgy ők normalisak. Nem szóltak még soha de tudom, hogy mindent áthallani és mellettem pont egy 11 éves kislány van.
2020. máj. 24. 17:59
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
Értem. Akkor a "megszoksz vagy megszöksz" elve érvényesül sajnos. Ez nem jó dolog, de érdemben tényleg nem tudok mást mondani, mint Rózsadomb, vagy a kertvárosi részek, esetleg a budapesti agglomeráció (Szigetszentmiklós, stb.), ahol talán nyugalmasabb az élet, de Soros György legyen a talpán, aki ma megengedhet magának ilyen helyeken egy élhető házat. A fogalmazásod alapján nem egyedül élsz, családdal meg pláne nem olyan könnyű normális lakást és környéket találni.
2020. máj. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Nehéz az élet.
2020. máj. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Több helyen laktam, a társasházi téglalakás néha rosszabb volt, mint a panel. Most sikerült kifognom külső kerületben, zöldövezetben albérletet. Itt szinte síri csend van, hatalmas udvar, a szomszédokat nem csak nem hallom, de még nem is láttam fél év alatt. Pedig szinte köpésre van a központ, de ég és föld a különbség.
2020. máj. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerencsés vagy, hogy csak bérlő vagy így tudsz rajta változtatni. Ráadásul jó tapasztalat lesz, hogy mi az amit biztos nem fogsz megvenni ha vásárlásra adod a fejed.
2020. máj. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!