Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha tudnád, hogy valaki bejár...

Ha tudnád, hogy valaki bejár a hétvégi házadba, hogyan védekeznél ellene?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan helyzetbe kerültem, hogy nyilvánvaló vávált, hogy valaki bejár és nem csak a telekre, hanem a házba is. Gyanúsítottam van, viszont nem tudom rábizonyítani.

Évek óta tűnnek el (2-3 éve), dolgok, de az ember először úgy volt vele, hogy biztos én vagyok a hülye. Apróságokkal indult, pl. zacskó dohány, doboz cigi, golyóstoll, üveg pia, konzervek. Később nagyobb értékű tárgyak is felszívódtak, pl. fúró, zseblámpa, de ezek még mindig apróságok voltak, aztán mostanság nagyméretű dolgoknak is lábuk kélt, amire azért nem mondja azt az ember, hogy bizos elkavartam a padláson, vagy valahol.

Zárcsere mindeközben megtörtént. Lakatok kerültek fel. De mintha, csak most kezdene belejőnni az extrém méretű tárgyakkal.

Szomszédok nem láttak semmmit/ senkit, van aki ránéz a telekre, mikor nem vagyok ott, de ő lenne az utolsó akit gyanúsítanék, (idős és nem szorul rá), mellesleg régi barát. Szóval nappal a telken van mozgás. Meg ráadásul főút mentén helyezkedik el.

DIY módszerrel egyértelműen meg tudtam állapítani, hogy valaki bejár, de innentől meg vagyok lőve. Erőszakos behatolásnak nyoma sincs, zárak kicserélve. A gyanúsítottam már járt, a házban 1-2 éve többször is, de az új zárcserék óta nem, legalább is tudtommal nem. Rendőrségnek nem sok értelmét látom, mivel ennyiből úgysem lenne semmi.

A következő amire gondoltam, az a kamera, viszont, mi van, ha azt is ellopja?


Ötletek?



2020. jún. 4. 21:35
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. jún. 5. 17:49
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell lenyomni az áramot?


Húzz ki mindent, csak a kamerát ne!


Nagyon komoly vadkamerák vannak már.

2020. jún. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%

Várj várj.. Tehát mióta új zár van, azóta is bejár valaki a házba, és tárgyakat lop el? Erőszakos behatolás semmi? Ez azért egy pöppet érdekes. Ráadásul kinek kell egy zacskó vagy egy golyós toll?? Erőszakos behatolás nélkül egy zárt épületbe azért viszonylag elég nehéz bejutni, de itt olyan emberről van szó aki haszontalan limlomokat visz el (zacskó például), tehát kötve hiszem hogy pont egy ilyen ember betudna menni így, egy ilyen házba. Esetleg természetfeletti dolgok nemjöhetnek szóba? Poént félretéve..

Ha ez csak egy hétvégi ház, tőled 120km-re, akkor hogyan van gyanúsítottad? Ismersz ott embereket, esetleg haragosod van? De mondom mégegyszer, így bemenni egy fullosan zárt házba lehetetlen gyakorlatilag, kivéve ha az illető nem vesz mindig új zárat esetleg, de akkor pedig már maximum egy olyan jöhetne szóba, aki az őrületbe akar kergetni. Meg ugye a kulcs is mindig más, szóval ez is nehezen kivitelezhető. Én ott töltenék pár hetet, ha adódna lehetőségem.

2020. jún. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
72%
Sima hengerzárat meg lehet tanulni 10-15 másodperc alatt kinyitni két spéci pöcökkel, rendesen alin rendelsz gyakorlószettet.
2020. jún. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!