Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha kb 3-4 kilomet...

Mit tehetek, ha kb 3-4 kilometerre levo ipari parkbol folyamatos bugo hang szurodik be a lakasba?

Figyelt kérdés
Mizofoniaskent megorjit. Reggel 10tol este 20ig folyamatos. Még nem jottem ra melyik ceg az, mert mire elsetaltam addig pont abbamaradt 20kor. Lehet a ceget kotelezni, hogy tegyen ellene valamit? En nem hiszem el, hogy csak engem zavar. Karanten alatt nem hallottam. Elotte hetente parszor, akkor is csak delelott...gondoltam a kukasautok ahogy allnak jaro motorral...ha tudnám, hogy mi az vagy, hogy ez most meddig fog menni (pl ket het, mert....) akkor könnyebben viselnem, de ez egyszerűen idegbetegge tesz. Mindeb szobaban hallani. Ha allok akkor jobban guggolva nem annyira. Nem akarok allandoan zenet hallgatni vagy fuldugot hordani. Ilyen esetben mit lehet tenni ha megtalalom a zak forrasat?

2020. júl. 3. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az nem létezik. 3-4 km az nagyon sok, olyan hangos gép nincs, mert akkor az ott dolgozók megőrülnének. Főleg, hogy a testhelyzetedtől függ a zaj. Szerintem (nem bántásképpen), de nincs is valódi zaj, csak képzeled. Kérdezz meg családtagot, szomszédot, ők hallják-e.
2020. júl. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Beviz Elek ***** válasza:
100%

1. Hangszigetelt nyílászárók.

2. Elköltözöl.

2020. júl. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kicsit felresaccoltam, csak 1 km. Most koltoztem ide egy eve
2020. júl. 3. 20:14
 4/12 anonim ***** válasza:
1km is nagy táv.
2020. júl. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nem csak kepzelem, mert pl folyosón nem hallom... Persze tudom, hogy letezik olyasmi hogy az ember bekepzel valamit.
2020. júl. 3. 20:41
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

Hát, ha ez valóban ipari parkból jön, akkor ott szigorúak a lakókörnyezetet érintő zajvédelmi előírások (például nálunk véderdő van a park és a lakókörnyezet között). Ha valami nagyon halk búgást hallasz, az biztosan nem üti meg a határértéket, ergo lehet mellette egészségese élni (egy forgalmas út zaja ezerszer durvább). Lehet amúgy a tető is egy modern levegő/víz hőszivattyú hangja, az szopott nagyobb gondokat okozni, és a lakókat valóban őrületbe kergetni. Családi házban laksz, vagy moder társasház?


A megoldás, ha valódi a probléma: a kivitelezőnél jelezni a gondot társasház esetén, vagy a jegyzőnél birtokvédelmet kérni (ez esetben zajt fognak mérni környezetvédelmi szakmeberek).

2020. júl. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy én durván 5-6 kilométerre lakom a százhalombattai MOL-tól, és bizony hallani egyes üzemek zaját minden éjjel. Meg lehet szokni, igazából már fel sem tűnik.

Van véderdő, de ha párás az idő akkor meg főleg erősen és tisztán hallani ahogy megy az "olajfinomítás".

Ugyan ez igaz a vasútra is, ősszel esténként a párás időben teljesen hallani a vonat+sín hangját, pedig az is legalább 4 kilométerre van tőlem.

Gondolom a nedves levegő jobban vezeti a hangot.

2020. júl. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Elég fura, ha kilométerről hallod minden szobádban, de ha leguggolsz vagy a kimész a folyosóra, akkor nem. Nem lehet inkább pl. valaki klímája?
2020. júl. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

A valaszt nrm tudom, de hasonlo a helyzet.


A sarkon van , 50m re egy könyvtár, annak a szellozoje borzalom mit produkal!


Lapos, bugo hang, még oke lenne..


De belejön egy sípolós, visítós éles magas hang...

A jegyző azt irta vissza, ez megfelel, nincs határértéken túl..


Mire gondolt?

Az alacsonyra?

Nem mérték be...

Az alacsony mely bugo talan meg oke.


Elintézte azzal a mondattal, "kerem a fentiek tudomasul vételét.".

Ellene fellebbezésnek helye nincs.".


Vegyem tudomásul, hogy a magas eles hang IS oké?


semmi vizsgálat.


Ez csak a könyvtár jogi apparátusa volt,

Nem mentem tovább.

2020. júl. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Utolsó, szep kilatasok :( Sajnalom, őrjítő.. vajon ilyen zajok ellen a hangszigetelt ablak megoldas lehet? ( volt ahol olvastam, hogy vannak olyan hangok amiket atenged)
2020. júl. 4. 07:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!