Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha kb 3-4 kilomet...

Mit tehetek, ha kb 3-4 kilometerre levo ipari parkbol folyamatos bugo hang szurodik be a lakasba?

Figyelt kérdés
Mizofoniaskent megorjit. Reggel 10tol este 20ig folyamatos. Még nem jottem ra melyik ceg az, mert mire elsetaltam addig pont abbamaradt 20kor. Lehet a ceget kotelezni, hogy tegyen ellene valamit? En nem hiszem el, hogy csak engem zavar. Karanten alatt nem hallottam. Elotte hetente parszor, akkor is csak delelott...gondoltam a kukasautok ahogy allnak jaro motorral...ha tudnám, hogy mi az vagy, hogy ez most meddig fog menni (pl ket het, mert....) akkor könnyebben viselnem, de ez egyszerűen idegbetegge tesz. Mindeb szobaban hallani. Ha allok akkor jobban guggolva nem annyira. Nem akarok allandoan zenet hallgatni vagy fuldugot hordani. Ilyen esetben mit lehet tenni ha megtalalom a zak forrasat?

2020. júl. 3. 19:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Bristol hum :)

Amúgy az alacsony frekvenciás hamgok nagyon messzire eljutnak. Rezonancia miatt egy tök távoli épületben is felerősödhetnek a rezgések.

Ripikusan amit írsz, hogy nem mindenhol igyanúgy hallod, az a kialakult állóhullámok miatt van.

A zaj forrása egyébként lehet a házban, keringetőszivattyú pl. Nálunk fűtési szezonban folyamatosan hallom.

De akár egy szellőző ventillátora, klíma, transzformátor, bármi kelthet ilyen rezgést.

2020. júl. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod utolsó. Nem a házban van, elsetaltam a hang iranyaba. Ugyanaz a bugo hang. Neha a hazak kozt kevesbe hallatszik de a parkban ahol nincs magas haz nagyon eros es ahogy kozeledek erosodik. :(
2020. júl. 5. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!